رفع مشکلات اقتصادی گلستان نیازمند حضور سرمایه گذاران است

به گزارش خبرنگار مهر، حسین پیش قدم شامگاه شنبه در ششمین جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی استان گلستان که در محل استانداری گلستان برگزار شد، اظهار کرد: تا آنجا که توانسته ایم نظرات دستگاه ها و ادارات را در رابطه با مسئله اقتصاد مقاومتی گرفتیم و وضعیت موجود استان را مورد بررسی قرار دادیم.

وی ادامه داد: حمایت سرمایه گذاران از استان در رفع مشکلات اقتصادی بسیار موثر بوده است و سرمایه گذاران خودشان نیز به این مسئله اعتقاد وافر دارند. بعضی از استان ها مثل سمنان کمیته ای را برای بحران آب در کارگروه اقتصاد مقاومتی تشکیل داده اند و ما نیز می توانیم با الگوبرداری از آنها برای مشکلات بزرگ استان یک کمیته ای تشکیل دهیم.

او با بیان اینکه پنج فاکتور اصلی اقتصاد مقاومتی در پنج کمیته ایجاد شده است، افزود: برنامه های دو، پنج و ۱۰ ساله دولت کم کم به سمت گزارش های اقتصاد مقاومتی در حال حرکت است و استان ما نباید از این غافله عقب بماند.

پیش قدم گفت: روسیه نیز مانند کشور ما کار اقتصاد مقاومتی را ایجاد کرده است و با بررسی هایی که انجام دادند ۸۲ درصد از محصولات فروخته شده در فروشگاه های این کشور خارجی است. بنده در سفری به همراه چند تن از مسئولین به روسیه سفر کردیم و از پارک علم و فناوری این کشور دیدن کردیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان در پایان خاطرنشان کرد: با بررسی هایی که انجام دادند، ۱۰ محصول پرفروش خارجی را اولویت بندی کردند و رئیس جمهور این کشور به رئیس پارک علم و فناوری این کشور دستور داد که این ۱۰ محصول در روسیه تبدیل به تولید ملی شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رفع مشکلات اقتصادی گلستان نیازمند حضور سرمایه گذاران است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات