اولتیماتم یک ماهه به بانک‌ها برای تعیین‌تکلیف پرداخت تسهیلات به واحدها‌ی نیمه فعال

استاندار چهارمحال و بختیاری استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بانک‌ها در راستای عمل به اقتصاد مقاومتی باید پرونده‌هایی را که دستگاه‌های اجرایی استان به آن‌ها ارجاع می‌دهند بپذیرند و منتظر شیوه‌نامه از بانک مرکزی نباشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، قاسم سلیمانی امشب در ستاد اقتصاد مقاومتی استان اظهار داشت: مدیران و دستگاه‌های اجرایی استان باید عملکرد 2 ماهه ابتدای سال خود را در حوزه اقتصاد مقاومتی تا نهم خردادماه به دبیرخانه این ستاد در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ارائه کنند.

وی با بیان اینکه گزارش باید کیفیت کار را نشان دهد، افزود: بیان عملکرد باید به صورت شفاف باشد تا به سرنوشت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که در آن برخلاف عملکرد خوب مدیران، گزارش مطلوبی در سطح ملی ارائه نشد دچار نشویم.

استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: هدف از انجام همه فعالیت‌ها، توسعه استان است نه توسعه و پیشرفت یک فرد خاص در همین راستا همکاری درون و برون سازمانی وجود داشته باشد.

سلیمانی با اشاره به اینکه وقفه در کار سازمان مدیریت استان قابل پذیرش نیست، تصریح کرد: اگر هر کس در استان به میل خود رفتار کند جز عقب‌ماندگی حاصل دیگری برای استان ندارد در همین راستا مسئولان استان این مسئله را مورد توجه قرار دهند.

وی با بیان اینکه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی باید اشراف بر قوانین و آئین‌نامه‌ها و امور مربوط به درآمد و هزینه داشته باشد، گفت: رئیس این سازمان باید قدرت چانه‌زنی، بیان، استدلال و توانایی رساندن پیام و خواسته استان به دستگاه‌های تصمیم گیرنده در سطح ملی را داشته باشد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به پرداخت تسهیلات توسط بانک‌ها برای واحدهای نیمه فعال استان خاطرنشان کرد: بانک‌ها در راستای عمل به اقتصاد مقاومتی باید پرونده‌هایی را که سازمان‌های مربوطه استان به آن‌ها ارجاع می‌دهند بپذیرند و منتظر شیوه‌نامه از بانک مرکزی نباشند.

سلیمانی ادامه داد: از تاریخی که اسامی واحدهای تولیدی به بانک‌ها ابلاغ می‌شود، بانک‌ها یک ماه فرصت دارند که یا طرح‌ها را تصویب کنند و یا در صورت تصویب نکردن با بیان دلایل خود آن‌ها را به ستاد مرکزی ارسال کنند.

وی به مسدود کردن چاه‌ها به عنوان یکی از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی اشاره و بیان کرد: مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز در دشت‌های استان باید به نسبت استان‌های دیگر باشد تا عدالت رعایت شود نه اینکه در استان ما همه چاه‌ها مسدود و در استان‌های همجوار این عمل انجام نشود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اولتیماتم یک ماهه به بانک‌ها برای تعیین‌تکلیف پرداخت تسهیلات به واحدها‌ی نیمه فعال» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات