رکود در اکتشاف و صدور پروانه‌های معدنی آذربایجان شرقی/بزرگترین پهنه معادن گچ ایران با مزایده واگذار می‌شود ‌

نجاتی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی‌ گفت‌: پهنه معادن گچی میانه نیز به عنوان بزرگترین پهنه معادن گچ ایران به زودی با مزایده واگذار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، حسین نجاتی عصر امروز در بیست و یکمین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی، با اشاره به رکود در اکتشاف و صدور پروانه‌های معدنی در استان، اظهار داشت: وقتی در سالی تصمیمی خلق الساعه گرفته شود، چندین سال آثار خود را  نشان می‌دهد، ثبت محدوده معدنی در گذشته ممنوع شد ولی با آزاد شدن، بیش از 1200 محدوده معدنی ثبت شد که با مزایده به افراد ذی‌صلاح واگذار شده است.

وی با بیان اینکه اکنون 450 معدن فعال و 120 معدن صلب صلاحیت شده در استان داریم، افزود: وقتی معدن بازار نداشته باشد، توقف عملیات می‌گیرد که  نشان از تعطیلی شدن آن نیست، ضمن اینکه در خرید و فروش و بازار هم، رکود وجود دارد که باعث کاهش سطح فعالیت آنها شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه در سال 94 شاهد رشد 451 درصدی در وصول حقوق دولتی معادن بوده‌ایم، گفت: در صدور پروانه اکتشاف نیز 67 درصد رشد داشته‌ایم که در 30 ماهه گذشته، 10 مزایده بزرگ معدنی از جمله طلای نبی‌جان، آهن آستمال، و طلای زاید ور برگزار و واگذار شده است.

نجاتی، با بیان اینکه طرح ژئوفیزیک هوایی با 30 میلیارد تومان اعتبار برای شناسایی معادن در استان با استفاده از دو دستگاه بالگرد، از سال گذشته در حال اجرایی شدن است، ادامه داد: پهنه اهر و قره آغاج آزاد شده و به «ایمیدرو» و «مس ایران» واگذار شده که برای رونق این بخش موثر خواهد بود.

وی، با بیان اینکه پهنه معادن گچی میانه نیز به عنوان بزرگ‌ترین پهنه معادن گچ ایران به زودی با مزایده واگذار می‌شود، تصریح کرد: در سال گذشته، بیش از 730 نفر در معادن استان فعالیت داشتند که می‌توان با فعال کردن معادن، ظرفیت اشتغال و صادرات غیر نفتی را از استان افزایش داد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رکود در اکتشاف و صدور پروانه‌های معدنی آذربایجان شرقی/بزرگترین پهنه معادن گچ ایران با مزایده واگذار می‌شود ‌» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات