یارانه صاد‌را‌ت تا سقف 300 میلیون تومان به صادرکنندگان آذربایجان شرقی اختصاص می‌یابد

حسن زاده اتاق بازرگانی تبریز رئیس اتاق بازرگانی تبریز با بیان اینکه تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان با تایید وزارت صنعت برای صادرکنندگان آذربایجان شرقی اختصاص می‌یابد، گفت: مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان نیز سالانه برای واحدهای نمونه ملی به عنوان یارانه تسهیلات بانکی ارائه می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، صمد حسن زاده عصر امروز در بیست و یکمین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی، با اشاره به مصوبات جلسات گذشته این شورا، اظهار داشت: برخی بخشودگی جرایم مالیاتی به استان تفویض شد که یکی از نتایج جلسات مستمر اتاق بازرگانی و استانداری در این شوراست.

وی با اشاره به اینکه معدن موضوع مهمی در استان آذربایجان شرقی است، افزود: بیش از 18 درصد معادن کشور در آذربایجان شرقی است که از ابتدا با فرهنگ غلط نتوانسته‌ایم از ارزش افزوده معادن استفاده کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی تبریز، با بیان اینکه معدن نقش ویژه‌ای می‌تواند در افزایش صادرات داشته باشد، گفت: نقش فعلی معادن در اقتصاد استان در شان آذربایجان شرقی نیست، ضمن اینکه باید در زمینه ایجاد ارزش افزوده و فرآوری نیز فعالیت جدی صورت گیرد.

حسن‌زاده، تامین امنیت سرمایه‌گذاری در معادن را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: باید دستگاه‌های امنیتی استان هم همکاری لازم را انجام دهند تا سرمایه‌گذاران با طیب خاطر در استان سرمایه‌گذاری کنند.

وی خاطر نشان کرد: بودجه‌ای برای یارانه صادرکنندگان غیر‌نفتی اختصاص یافته که این رقم در اختیار سازمان توسعه صادرات است و واحدهایی که در سال 93 و 94 تسهیلات گرفته و در مسیر صادرات هزینه کرده‌اند، پس از ارائه اسناد، 6 درصد از بهره بانکی آن توسط سازمان توسعه تجارت پرداخت می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی تبریز با بیان اینکه تا سقف 300 میلیون تومان با تایید وزارت صنعت برای صادرکنندگان آذربایجان شرقی اختصاص می‌یابد، گفت: مبلغ 500 میلیون تومان نیز سالانه برای واحدهای نمونه ملی به عنوان یارانه تسهیلات بانکی ارائه می شود.

انتهای پیام / 

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یارانه صاد‌را‌ت تا سقف 300 میلیون تومان به صادرکنندگان آذربایجان شرقی اختصاص می‌یابد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات