توافقی بین ایران و عربستان منعقد نشده است

به گزارش «شیعه نیوز»، سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت درباره آخرین وضعیت حج، اظهار داشت: عدم هماهنگی میان وزارت امور خارجه و حج عربستان مانع از تصمیم گیری قطعی در رابطه با اعزام زائران به مراسم حج امسال است.

وی افزود: اینطور به نظر می رسد که وزارت حج عربستان و مقامات مذاکره کننده این کشور اختیار کافی برای تصمیم گیری در رابطه با حج و اعزام زائران ایرانی را ندارند.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: تضمین امنیت، عزت و کرامت زائران ایرانی درخواست اصلی ما از مسئولان عربستان است و بر اساس آخرین خبرها از وزارت امور خارجه تا این لحظه قراردادی میان وزارت امورخارجه کشور عربستان با کشور سوئیس منعقد نشده است.

اوحدی ادامه داد: عدم پاسخ گویی وزارت حج عربستان تا این لحظه به معنای عدم اراده برای اعزام زائران ایرانی به حج است و مذاکرات اخیر آخرین فرصت برای حل این مشکل بود.

اوحدی بیان کرد: در این مذاکرات با توجه به اینکه وزیر حج عربستان اعلام کرد تا روز یکشنبه با وزارت خارجه این کشور هماهنگ می شود ما نیز روز یکشنبه را آخرین فرصت برای اعلام رسمی عربستان پذیرفتیم.

وی با اشاره به اینکه عدم انسجام علت اصلی نرسیدن به توافق بوده است، بیان کرد: در خبرها نیز شاهد تناقض گویی مسئولان این کشور بودیم به گونه ای که روز چهارشنبه اعلام کردند که توافق صورت گرفته است در حالی که هیچ توافقی بین ایران و عربستان منعقد نمی شود مگر اینکه تمام شروط ما محقق شود.

انتهای پیام/ 852

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توافقی بین ایران و عربستان منعقد نشده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات