بازداشت مسئول جمعیت شیعه مغربی به دلایل سیاسی

به گزارش «شیعه نیوز»، برخی منابع بازداشت الشكرانی را به دلايل سياسی مرتبط می دانند، درحالی که منابع رسمی ادعا می کنند كه بازداشت او هيچ ارتباطی به موضوع شيعيان در مغرب ندارد.

منابع آگاه افزودند الشكرانی بعد از بازجويی در شهر فاس در مرکز امنيتی شهر تاونات به سر می برد و انتظار می رود كه پرونده او پس فردا ( دوشنبه دهم خرداد) دراختيار نماينده پادشاه در دادگاه بدوی در تاونات قرار گيرد.

از جمله اتهام هایی که منابع رسمی به وی منتسب کرده اند، شکایت برخی افراد درباره اختلال در حساب هايشان درآژانس " پست مغرب " درتاونات است که زير نظر الشكرانی اداره می شود.

بازداشت الشكرانی كه تا صبح روز شنبه دراختيار مسئولان امنيتی مغرب بود، موجب خشم دوستان و همكارانش در انجمن" رسالت گرايان ترقی خواه " گرديد و آن ها مسئولان مغربی را به تشكيل پرونده های ساختگی متهم و تهديد كردند كه اين  محدوديت ها را به دور آينده شورای حقوق بشر در ژنو انتقال خواهند داد.

" عصام الحسني" از مسئولان برجسته موسسه "رسالت گرايان ترقي خواه "(رساليون تقدميون) به " هسپرس" گفت بازداشت الشكرانی كه اخيراً به عنوان رئيس دفتر ملی جمعيت ياد شده انتخاب شده است، با اهداف و انگيزه های صرفاً سياسی صورت گرفته است و به موضوعی كه برخی طرف ها قصد جعل آنرا دارند، ارتباطی ندارد.

وی درباره نوع اتهام های  وارد شده به اين فعال بازداشت شده گفت اگر اظهارات برخی ها مبنی براينكه وی به دلايل غيرسياسی بازداشت شده است، درست باشد، چرا سرويس های امنيتي اين همه وقت منتظر مانده و هيچ اقدامی نكرده اند و چرا پی گيری كيفری بعد از تاسيس موسسه " رسالت گرايان ترقی خواه " صورت گرفته است.

وی بیان کرد كه اين جمعيت تصميم دارد گزارش هايی درباره موارد منع و محاصره كه فعالانش به دلايل طايفه ای با آن روبرو هستند، به جلسه آینده شورای حقوق بشر در تابستان آینده در ژنو ارائه دهد.

درهمين حال، " محمد حموشی " رئيس كميته فرهنگی در موسسه " رسالت گرايان ترقی خواه " در فيس بوك خود نوشت مسئولان از طريق انتشار گزارش های كذب و دروغين درصدد جلب دشمنی افكار عمومی با الشكرانی هستند تا تعقيب وی از نظر دستگاه های امنيتی تسهيل شود.

الشكرانی چند روز قبل از بازداشتش، از اقدام های تحريك آميز ضد فعالان شيعه درمغرب انتقاد كرده بود.

انتهای پیام/ 852

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازداشت مسئول جمعیت شیعه مغربی به دلایل سیاسی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات