رشیدیان: سلامت اداری مهمترین دستاورد دولت الکترونیک است

علیرضا رشیدیان شنبه شب در نشست شورای اداری خراسان رضوی افزود: لازم است تمامی دستگاههای دولتی و غیردولتی جهت استفاده از ظرفیت دولت الکترونیک و راه اندازی کریدور الکترونیک همکاری کنند تا از رجوع مردم به نهادها کاسته خدمات بیشتری ارائه شود.
وی گفت: منطقه ویژه علم و فناوری رضوی به عنوان یک زیرساخت اصلی توسعه مبتنی بر دانش بر اساس مدل ایجاد نظام نوآوری بخشی- منطقه ای با چهار ویژگی نوآوری درونزا، ایجاد ثروت، ایجاد فرصت و تقویت جایگاه ملی و بین المللی در خراسان با تعریف هشت کانون اصلی ایجاد شده است.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ جهان اسلام در سال 2017 و نقش فناوری اطلاعات در توسعه تعاملات بین کشورهای مسلمان افزود: 14 پروژه هوشمندسازی با اعتبار 340 میلیارد ریال تا سال 2017 به بهره برداری می رسد.

* هیچ عاملی نباید مانع عملی شدن اقتصاد مقاومتی شود
وی در ادامه تاکید کرد: مهمترین موضوع امسال سیاستهای اقتصاد مقاومتی است که تمامی فعالیت دستگاهها باید معطوف به اجرایی شدن آن باشد.
رشیدیان ادامه داد: امسال با توجه به نزدیک شدن به زمان انتخابات آتی ریاست جمهوری طبیعی است فعالیتهای جناحی تشدید شود ولی با این حال هیچ عاملی نباید دولت را از فرصت اقدام و عمل در جهت سیاستهای اقتصاد مقاومتی باز دارد.
وی در ادامه همچنین گفت: بیکاری، رکود و افزایش انبارها باعث شده 581 واحد تولیدی در خراسان تعطیل شوند.
استاندار خراسان رضوی افزود: برای کاهش بیکاری یک بسیج عمومی در کل استان نیاز است تا در کنار جذب اعتبارهای مربوط به محصولات غیرنفتی اشتغال و تولید در استان دچار تحول شود.
وی به اعتبار 160 میلیارد ریالی تخصیص یافته در حوزه صنعت اشاره و بیان کرد: این اعتبار بدون نظارت و انتظار تخصیص داده نمی شود.
رشیدیان گفت: این اعتبار به واحدهایی تخصیص می یابد که با توجه به مزیتهای موجود در استان، نیروی کارآمد، فناوری و بهره وری توانایی تولید کالایی را داشته باشد که بتواند در بازارهای داخلی و خارجی رقابت کند.
وی با اشاره به فعالیتهای خوب در جهت تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی اجرا 'چهار برابر شدن صادرات بازارچه های مرزی، رشد 210 درصدی ترانزیت ریلی و رشد 900 درصدی صادرات فولاد خراسان رضوی' را از آن جمله آن برشمرد.
استاندار خراسان ضوی در ادامه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر موضوع فرهنگ اسلامی از برخی صحنه های موجود در مشهد انتقاد کرد و خواستار ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی توسط نهادهای ذیربط شد.
7500/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رشیدیان: سلامت اداری مهمترین دستاورد دولت الکترونیک است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات