سرپرست استانداری خوزستان بر ایجاد بستر مناسب برای توسعه فعالیت های قرآنی در استان تاکید کرد

به گزارش ایرنا فرج الله خبیر روز شنبه درهمایش به سوی شهرخدا که با حضور جمعی از مسئولان موسسات قرآنی، خانه های عالم شهری و روستایی استان، مدرسان و حافظان کل قرآن در سرسرای سازمان تبلیغات اسلامی استان برگزار شد اظهار کرد: در جمهوری اسلامی که با عنایت ویژه حق تعالی در این کشور مستقر شده زیبنده است که به گونه ای عمل کنیم که هم قرآن در جامعه نشر پیدا کند و هم رفتارها قرآنی شود تا جامعه ما به سمت سلامت اخلاق و سلامت فکر برود.
وی افزود: درسال گذشته تمامی سازمان ها و ادارات استان بخصوص موسسات قرآنی در ماه مبارک رمضان برنامه های متنوعی در سطح استان اجرا کردند و امید است که در سال جاری نیز به همت خیران و دستگاه های اجرایی استان برنامه های پربارتری در این ماه پر برکت به مرحله اجرا گذاشته شود.
سرپرست استانداری خوزستان ادامه داد: اگر تاکنون عظمت قرآن و سنگینی باری را که بر دوش ما قرار داده است را به خوبی درک می کردیم بی شک فعل و گفتار ما بهتر از این بوده و بسیاری از مشکلات نیز برای جامعه ایجاد نمی شد.
وی بیان کرد: هر چند به دلیل وسوسه های شیطانی نمی توان تمامی مشکلات رفتاری و اخلاقی را از جامعه پاک کرد اما با استفاده از قرآن می توان این مشکلات را به حد اقل رساند.
خبیر تصریح کرد: اگرچه موسسات قرآنی برای فعالیت های خود با مشکلاتی همراه هستند اما نباید با دولتی کردن کارها بر مشکلات این موسسات افزود.
وی ادامه داد: اگرچه دولت ها همواره باید درخدمت مردم بوده و درچارچوب قانون اساسی در جهت خدمت رسانی به مردم گام بردارند اما دولتی کردن کارها مردم را از موضوعات اصلی دور می سازد ولی دولت باید برای توسعه فعالیت های قرآنی بستر سازی کند.
سرپرست استانداری خوزستان به فعالیت های شورای عالی توسعه قرآنی استان اشاره کرد و گفت: برای گسترش ، تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآنی در سطح جامعه باید پیشنهادات موسسات نیز در شورای عالی قرانی مورد بررسی قرار گرفته و اگر اعتباراتی نیز دولت برای این موسسات در نظر می گیرد به خوبی بین این موسسات توزیع شود تا آن ها نیز بتوانند فعالیت های خود را با استفاده از این حمایت ها به خوبی پیش ببرند.
فرج الله خبیر همچنین عصر شنبه در حاشیه این همایش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: افرادی که درعرصه فعالیت های قرآنی چه در زمینه اداره موسسات قرآنی، چه در زمینه حفظ قرآن و چه در جهت تبلیغ و نشر فرهنگ قرآنی مشارکت دارند رسالت سنگینی را بر دوش داشته و تقدیر از دارندگان رتبه های برتر قرآنی یکی از ضرورت ها برای ایجاد انگیزه در بین این افراد است.
وی افزود: قرآن برای داشتن نفش لطیف به ما کمک می کند و درپی آن می توانیم ارتباطات خوب و سازنده ای را با خدای خود و یکدیگر داشته باشیم که بی شک این رفتارهای مناسب به رعایت حقوق یکدیگر نیز منجر خواهد شد.
سرپرست استانداری خوزستان گفت: نشر فرهنگ قرآنی و اصلاح رفتار جامعه به دولت ها در اداره جامعه کمک خواهد کرد.
وی بیان کرد: استان خوزستان نسبت به سایر استان ها از نظر زبانی و کلامی به فرهنگ قرآنی نزدیکتر بوده و همواره بسترهای مناسبی را برای رشد در این عرصه برای خود فراهم کرده است.
خبیر اظهار کرد: اگر چه در تمامی شهرهای استان در زمینه های قرآنی فعالیت های خوبی صورت گرفته و تاکنون افتخارات خوبی را نیز برای استان به همراه داشته اند اما درمناطق مرزی و غربی و بخصوص مناطق عرب نشین استان فرهنگ قرآنی به خوبی می تواند گسترش پیدا کند تا همواره جایگاه ما در سطح کشور ارتقا یابد.
همایش به سوی شهر خدا روز شنبه با حضور فرج الله خبیر سرپرست استانداری خوزستان، حجت الاسلام محمد حسین بلک مدیر کل تبلیغات اسلامی خوزستان، جمعی از مسئولان موسسات قرآنی، خانه های عالم شهری و روستایی استان، مدرسان و حافظان کل قرآن در سرسرای سازمان تبلیغات اسلامی استان برگزار و در پایان از 38 نفر در آیینی تجلیل به عمل آمد.
7152/6064

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرپرست استانداری خوزستان بر ایجاد بستر مناسب برای توسعه فعالیت های قرآنی در استان تاکید کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات