35درصد مدارس کشور با مشارکت خیران ساخته شده است

به گزارش ایرنا محمد رضا حافظی شامگاه شنبه در هجدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز لرستان در باغ گلستان خرم آباد افزود : در حال حاضر 33 درصد مدارس سطح کشور فرسوده هستند که پیش بینی می شود درراستای تخریب و بازسازی این مدارس آمار احداث مدارس خیر ساز به 37 درصد برسد .
وی اظهار کرد : پیش بینی می شود در این راستا در سال جاری بیش از 10 هزار میلیارد ریال تعهد خیران مدرسه ساز کشور باشد .
وی بیان کرد : در حال حاضر یک هزار خیر مدرسه ساز در خارج از کشور و بیش از 600 هزار نفر در داخل کشور وجود دارند که در سال جاری تعداد این افراد به بیش از 650 هزار نفر افزایش خواهد یافت .
حافظی گفت : فرزندان ایرانیان خارج از کشور باید در مدارس ایرانی با حضور معلم ایرانی تحصیل کنند و از بیگانه شدن آنها با فرهنگ و زبان فارسی جلوگیری شود و این در حالی است که دولت در این راستا قادر به اقدام نیست .
وی افزود : به همین جهت در کشورهای ترکیه ،امارات متحده عربی ،کانادا و آمریکا در راستای ساخت مدارس ایرانی توسط خیران مدرسه ساز اقدام می شود .
رئیس مجمع خیران مدرسه ‌ساز کشور گفت:‌ 19 سال است که مجمع خیران مدرسه‌ساز در کشور فعالیت خود را شروع کرده و در راستا برخی ادارات،‌ سازمان ها مشارکت دارند .
7274/6001 ** شبد ** 1095

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «35درصد مدارس کشور با مشارکت خیران ساخته شده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات