رسالت موسسات قرآنی تحقق بخشیدن به منویات رهبر معظم انقلاب است

به گزارش ایرنا فاطمه حقیقی روز شنبه درهمایش به سوی شهر خدا که با حضور جمعی از مسئولان موسسات قرآنی، خانه های عالم شهری و روستایی استان، مدرسان و حافظان کل قرآن در سرسرای سازمان تبلیغات اسلامی استان برگزار شد اظهار کرد: در زمان حاضر 200 موسسه قرآنی در سطح شهرها و روستاهای استان باوجود تمامی کمبودها و امکانات اولیه فعالیت می کنند که بیشتر این موسسات با هزینه های شخصی در خانه های شخصی اداره می شود.
مدیر عامل اتحادیه امور موسسات قرآنی مردمی خوزستان ادامه داد: در زمان حاضر تعداد زیادی از حسینیه های استان تنها در ایام محرم مورد استفاده قرار می گیرد و در طول سال بلا استفاده است در حالی که ما برای برگزاری دوره های قرآنی به شدت با کمبود فضا مواجه هستیم.
وی بیان کرد: بسیاری از حافظان و مدرسان قرآنی از خانه های عالم شهری و روستایی رشد کرده و به درجات عالی رسیده اند و این درحالی است که باوجود فضاهای کافی در سطح استان ، همچنان برای فعالیت موسسات قرآنی با کمبود فضا مواجه هستیم.
حقیقی همچنین به وضعیت نامناسب معیشتی شهدای قرآنی شهرستان آبادان اشاره کرد و گفت: شهدای قرآنی این شهرستان از برجسته ترین نخبگان قرآنی کشور بودند اما در زمان حاضر خانواده های این شهیدان با مشکلات جدی معیشتی مواجه هستند که از مسئولان استان خواستاریم در این زمینه نهایت همکاری را با این خانواده ها داشته باشند.
وی بیان کرد: در زمان حاضر بنیاد شهید و شهرداری های استان در زمینه های قرآنی فعالیت هایی انجام می دهند که اگر مسئولیت این برنامه های قرآنی را به موسسات قرآنی واگذار کنند بی شک گام بزرگی در جهت حمایت از موسسات قرآنی استان برداشته اند و ما نیز تعهد می دهیم برنامه های مربوطه را به بهترین شکل مدیریت کنیم.
مدیرعامل اتحادیه امور موسسات قرآنی مردمی خوزستان گفت: توجه به فرهنگ وقف قرآنی یکی دیگر از خواسته های ما برای حمایت از موسسات قرآنی و رفع مشکلات موجود است چرا که بسیاری از مراکز قرآنی استان در فصل سرما و گرما از حداقل امکانات نیز برخوردار نبوده و شرایط دشواری را سپری می کنند.
همایش به سوی شهر خدا روز شنبه با حضور فرج الله خبیر سرپرست استانداری خوزستان،جمعی از مسئولان موسسات قرآنی، خانه های عالم شهری و روستایی استان، مدرسان و حافظان کل قرآن در سرسرای سازمان تبلیغات اسلامی استان برگزار و در پایان از 38 نفر در آیینی تجلیل به عمل آمد.
7152/6064

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رسالت موسسات قرآنی تحقق بخشیدن به منویات رهبر معظم انقلاب است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات