200 میلیارد تومان تسهیلات برای بخش کشاورزی و غیرکشاورزی با نرخ‌های 14 و 16 درصد


مدیر عامل بانک توسعه صادرات از پرداخت 200 میلیارد تومان تسهیلات برای بخش غیرکشاورزی با نرخ سود 16 درصد و برای بخش کشاورزی با نرخ سود 14 درصد خبر داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی صالح آبادی در گردهمایی بزرگ صادرکنندگان و تشکل های صادراتی کشور با اشاره به اینکه سازمان توسعه تجارت ایران 22 میلیارد تومان یارانه نرخ سود را در اختیار این بانک قرار داده است گفت: این اعتبار هم اکنون فراهم است و ما آماده واگذاری آن به صادرکنندگان و تشکل های صادراتی کشور هستیم.
وی همچنین به بحث تنظیم ال سی اشاره کرد و افزود: تنظیم ال سی می‌تواند به توسعه صادرات در کشور کمک کند.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران با بیان اینکه این بانک از منابع ارزی و سپرده صندوق توسعه ملی بخشی را در ارتباط با کشاورزی و غیرکشاورزی در نظر گرفته است اظهار کرد: 200 میلیارد دلار تسهیلات برای بخش غیر کشاورزی با نرخ سود 16 درصد و نیز برای بخش کشاورزی با نرخ سود 14 درصد پرداخت می‌شود.
صالح آبادی افزود: تسهیلات ارزی و سرمایه در گردش از جمله منابع بانک توسعه صادرات ایران است که می‌تواند در اختیار صادرکنندگان قرار گیرد تا در پروژه‌هایی که قرار است محصولات صادر شود به کار گیرند. با توجه به اینکه بانک توسعه صادرات از طرف صندوق توسعه ملی عاملیت دارد بنابراین این منابع از طرف این صندوق برای بانک توسعه صادرات فراهم می‌شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: صحبت های لازم را انجام داده‌ایم تا در خصوص اعتبار مربوط به بانک ها که دو ساله است تغییرات لازم مد نظر قرار گیرد و به اعتباری هشت ساله افزایش پیدا کند.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «200 میلیارد تومان تسهیلات برای بخش کشاورزی و غیرکشاورزی با نرخ‌های 14 و 16 درصد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات