قالیباف:همکاری تهران و وین شاخص سلامت شهری را ارتقا می دهد/شهردار وین:تهران سرسبز و مرتب

به گزارش ایرنا، قالیباف شنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این تفاهم نامه همکاری که میان شهرداران وین و تهران به امضاء رسید می تواند کیفیت زندگی را در شهر تهران در ابعاد مختلف بالا ببرد.
وی ادامه داد: پس از توسعه زیرساخت هایی که در پایتخت رخ داده می دانیم که وین براساس شاخص های بین المللی امروزه نخستین پایتخت دنیا در بعد کیفیت زندگی به شمار می رود.
شهردار تهران با بیان اینکه این تفاهم نامه در زمینه های مختلف همکاری های چندجانبه را برای کشورمان به ارمغان آورد گفت: این سند می تواند درزمینه های اقتصادی، فناوری، آموزشی، آی تی و نرم افزارهای کامپیوتری و حوزه سلامت دستاوردهایی خوبی را تهران ایجاد کند.
قالیباف خاطر نشان کرد: امیدواریم در بعد رسمی پس از فراهم شدن مقدمات اجرایی این سند همکاری، در آینده ای نه چندان دور آن را در شهر وین عملیاتی کنیم.
همچنین میشایل هویپل شهردار وین در پاسخ به سوالی مبنی براینکه در این سند همکاری شاخص ترین موضوعی که نظر شما را جلب تا این تفاهم به امضای دو طرف برسد گفت: هم اکنون چند روزی که در تهران حضوردارم، این شهر را بسیار سرسبز، مرتب و منظم و نیز از حیث مدیریت شهری بسیار قوی می بینم.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه 22سال از فعالیت کاری خود را در شهرداری وین سپری می کنم می توانم در مدیریت شهری نظر کارشناسی مناسبی را بیان کنم.
وی در خصوص یادداشت تفاهم نامه همکاری شهرداران پایتخت های وین و تهران گفت: تمرکز عمده این یادداشت به امضای دو طرف رسید، می توان همکاری های مختلف شهری در حوزه فناوری، حوزه گردشگری و حوزه پایه اقتصادی و تبادلات مالی و تبادلات فرهنگی در این دوشهر ایجاد کند.
تهرام/1109/7247 ** شبد ** 1095

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قالیباف:همکاری تهران و وین شاخص سلامت شهری را ارتقا می دهد/شهردار وین:تهران سرسبز و مرتب» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات