هنوز برنامه رکابزنان نهایی نشده است/ نفرات المپیکی نهایی نیستند

به گزارش خبرنگار مهر، چهارشنبه گذشته جلسه چهار ساعته کمیته فنی فدراسیون دوچرخه سواری در حالی با معرفی هشت رکابزن به ترکییب تیم ملی به پایان رسید که پیش از این قرار بود تنها شش ورزشکار در ترکیب تیم ملی انتخابی به المپیک معرفی شوند. چگونگی انتخاب این ورزشکاران،  برنامه های تمرینی این رکابزنان و مربی المپیک آنها از سوالاتی است که از مدیر تیم های ملی دوچرخه سواری برای رفع ابهامات پرسیده شد. 

سید مصطفی چایچی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه قرار بود شش ورزشکار به اردو دعوت شود اما به جمع بندی هشت نفر رسیدیم گفت: بعد از بررسی وضعیت دوچرخه سواران در نهایت به خاطر نزدیک بودن سطح رکابزنان هشت ورزشکار به اردوی المپیک ریو دعوت شدند. 

وی افزود: ما برای انتخاب این رکابزنان عملکرد آنها در مسابقات لیگ باشگاه های کشور و مسابقات قهرمانی کشور و رنکینگ ها و در کنار آن نیم نگاهی به تور بین المللی آذربایجان داشتیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که از هشت ورزشکار برای حضور در تمرینات تیم ملی دعوت کنیم.  

مدیر تیم های ملی دوچرخه سواری ایران خاطرنشان کرد: ما این رکابزنان را با در نظر گرفتن مسیرهای المپیک و اهمیت حضور و کسب بهترین نتیجه تیم در ین رقابتها انتخاب کردیم. دوچرخه سواری رشته خطرناکی است و امکان بوجود آمدن حادثه تا روز آخر برای هر رکابزنی وجود دارد به همین دلیل تعداد بیشتری از ورزشکاران را برای تمرینات المپیک در نظر گرفتیم. رکابزنان هیچ کدام نفرات نهایی به المپیک نیستند و ما در آخرین زمان نزدیک به المپیک نفرات را نهایی خواهیم کرد. 

چایچی در خصوص برنامه های رکابزنان المپیکی هم گفت: هنوز برنامه های ما نهایی نشده است در این مدت قصد داریم به نوعی رکابزنان را حداقل در ۴ تا ۵ مسابقه و یک اردوی اروپایی شرکت دهیم تا در نهایت بتوانیم نفرات برتر را انتخاب کنیم. 

وی با بیان اینکه دوچرخه سواران این روزها با تیم های باشگاهی خود به تورها می روند ادامه داد: رکابزنان دعوت شده به تیم ملی این روزها همراه دو تیم باشگاهی شهرداری تبریز و پیشگامان کویر به دو تور بین المللی ژاپن و کره جنوبی می روند . نتایج هر دوی این رقابتها برای ما به منظور ارزیابی نهایی رکابزنان مهم است. 

مدیر تیم های ملی تصریح کرد: دوچرخه سواران در این مدت تحت نظر مربیان باشگاهی خود تمرین می کنند چراکه همراه آنها در تورهای مختلف شرکت خواهند کرد اما برای حضور در المپیک من به همراه کادر فنی مورد نظر فدراسیون رکابزنان را در ریو همراهی خواهیم کرد. 

تیم ملی دوچرخه سواری ایران با ترکیب سه ورزشکار در رقابتهای بخش جاده المپیک برزیل شرکت خواهد کرد. 

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هنوز برنامه رکابزنان نهایی نشده است/ نفرات المپیکی نهایی نیستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات