۳۳درصد مدارس کشورباید ایمن‌سازی شوند/فعالیت۶۰۰ هزار خیر مدرسه‌ساز

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا حافظی شامگاه شنبه در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز لرستان به تاکیدات امام راحل مبنی بر اینکه همه کشور باید به مدرسه تبدیل شود، اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر شاهد هستیم در تمام شهرها و روستاهای کشور آثار مشارکت خیرین مدرسه ساز مشاهده می شود.

وی با اشاره به اینکه خیرین مدرسه ساز ۱۹ سال پیش امر مدرسه سازی را در کشور آغاز کردند، بیان داشت: زمانی مدارس در سطح کشور چهار نوبته بود و دانش آموزان زیادی امکان تحصیل در این مدارس را نداشتند.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور با بیان اینکه هنگامی که حرکت خیرین مدرسه ساز در کشور آغاز شد من باور نداشتم روزی این حرکت با عشق و علاقه مردم فرهنگ دوست مواجه شود، افزود: در اولین سال شکل گیری مجمع خیرین مدرسه ساز کشور شاهد کمک ۱۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی خیرین بودیم.

حافظی با اشاره به اینکه در سال ۸۸ اعتبار دولت در امر مدرسه سازی معادل ۳۸۶ میلیارد تومان بود، تصریح کرد: کمک خیرین در این سال معادل ۷۴۰ میلیارد تومان شد و همت خیرین از دولت در امر مدرسه سازی پیشی گرفت.

وی با اشاره به اینکه هر سال که از عمر مجمع خیرین مدرسه ساز می گذرد میزان مشارکت مردم در این امر خیر پورشورتر و اثرگذارتر می شود، تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۶۰۰ هزار خیر مدرسه ساز در داخل کشور و هزار خیر در سراسر جهان در امر مدرسه سازی مشارکت می کنند.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور با بیان اینکه هر کسی شایستگی ندارد در امر مقدس مدرسه سازی مشارکت کند، عنوان کرد: سال گذشته در دیدار با رهبر انقلاب ایشان فرمود بعد از انقلاب جامعه خیرین مدرسه ساز پدیده مبارکی است که در کشور به وجود آمد و این مجمع نمونه بارز سپردن کار به مردم و مشارکت آن ها در امر اقتصادی است.

حافظی با بیان اینکه دانش آموزان اسلامشهر تهران با قلک های ۲۰۰ تومانی خود مدرسه مهرورزان کوچک احداث کردند، اضافه کرد: در استان گلستان ۱۲۶ هزار و ۱۱۲ قلک بین دانش آموزان توزیع شد که رقم هایی از ۲۰۰ تومان تا ۲۵ هزار تومان در آن ها بود که ارزش این قلک ها از رقم های میلیاردی کمک خیرین بالاتر است.

وی با اشاره به اینکه ۳۵ درصد مدارس کشور را خیرین احداث و بازسازی کرده اند، اظهار داشت: ۳۳ درصد از مدارس کشور باید ایمن سازی شوند که با مشارکتی که از جانب خیرین مدرسه ساز مشاهده می شود امیدواریم بتوانیم به این هدف دست یابیم.

حافظی با بیان اینکه پیش بینی می شود در راستای تخریب و بازسازی مدارس فرسوده آمار مدارس خیرساز به ۳۷ درصد برسد، افزود: همچنین پیش بینی می شود امسال میزان تعهد مردم در امر مدرسه سازی بیش از هزار میلیارد تومان باشد.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی را مطلوب دانست و گفت: در کشور خیرینی وجود دارد که بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان در امر مدرسه سازی کمک کرده اند.

حافظی با بیان اینکه در کشورهای ترکیه، امارات، کانادا و آمریکا در راستای ساخت مدارس ایرانی توسط خیران مدرسه ساز اقدام می شود، عنوان کرد: ۱۰ درصد جمعیت کشور در خارج از ایران زندگی می کنند که باید تلاش شود فرزندان این خانواده ها در مدار ایرانی و با حضور معلم ایرانی تحصیل کنند تا از بیگانه شدن آن ها با فرهنگ و زبان فارسی جلوگیری شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۳۳درصد مدارس کشورباید ایمن‌سازی شوند/فعالیت۶۰۰ هزار خیر مدرسه‌ساز» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات