ظرفیت طنز در حوزه فرهنگسازی اجتماعی به کار گرفته شود

عباس احمدی دبیر بخش شعر جشنواره ملی طنز در گفت‌وگو با تسنیم بابیان اینکه استعدادیابی در حوزه طنز باید جدی گرفته شود گفت: ظرفیت طنز و طنزپردازان در حوزه فرهنگسازی اجتماعی بکار گرفته شود.

عباس احمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به بودجه بخش فرهنگی اظهار داشت: با وجود اینکه بسیاری از مشکلات جامعه از طریق فرهنگ‌سازی حل می‌شود اما توجه دولت به  بودجه‌ریزی و تامین هزینه‌های این حوزه کافی نیست و باید با پرداختن بیشتر به بخش فرهنگی در راستای هموار کردن مشکلات این حوزه اقدام کند.

وی افزود: آن  چیزی که ما به عنوان طنز به آن می‌پردازیم طنز مکتوب است و با  طنز تصویری که  در قالب رسانه مطرح می‌شود متفاوت است و پیشینه خوبی در ادبیات فارسی دارد مانند دهخدا، عبید زاکانی و شعرای دیگر که نمونه‌های بارزی هستند.

دبیر بخش شعر جشنواره ملی داستان کوتاه و شعر طنز تصریح  کرد: طنز کشور از دوره  مشروطه به بعد یک تکان جدی خورده  و وارد حوزه مسائل اجتماعی شد و بعد انقلاب نیز در سه دهه اخیر مورد توجه رسانه قرار گرفته و  مطبوعات نیز وضعیت خوبی پیدا کرده و به سمت  طنز سالم و فاخر پیش می‌رود.

احمدی بیان داشت: البته در فضای مجازی نیز حرکاتی را می‌بینیم که نمی‌شود از آنها در حوزه طنز نام برد، شاید فکاهی یا هجو باشند که با آنچه که در حوزه طنز تعریف می‌شود تفاوت دارند.

وی ادامه داد: مثل اکثر موارد فرهنگی تمرکز حوزه طنز نیز در تهران است اما در شهرستان‌ها از جمله اراک نیز استعدادهای با قابلیتی داریم که  اگر شناسایی شده و پرورش یابند به گزینه‌های خوبی در حوزه طنز تبدیل می‌شوند.

دبیر بخش شعر جشنواره ملی داستان کوتاه و شعرطنز خاطرنشان کرد: توجه دولت در بودجه‌ریزی مسائل فرهنگی کم بوده که نیاز است بیشتر به آن بپردازد.

احمدی عنوان کرد: بنابراین باید در تمام شهرستان‌ها این استعدادها شناسایی شوند و از طرفیت و توانایی آنها در حوزه  طنز به‌منظور فرهنگ‌سازی و رفع مشکلات شهری استفاده  شود.

انتهای پیام/ ر

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ظرفیت طنز در حوزه فرهنگسازی اجتماعی به کار گرفته شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات