تشکل‌های دینی استان اصفهان در سامانه «طوبی» ثبت می‌شوند

تبلیغات اسلامی مسئول تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی اصفهان با اشاره به اجرای آزمایشی سامانه طوبی گفت: کانون‌های فرهنگی تبلیغی، انجمن‌های اسلامی، هیئت‌های مذهبی و مداحان و شاعران آیینی سراسر استان به‌صورت الکترونیکی در سامانه طوبی ثبت می‌‌شوند.

حجت‌الاسلام حسن بابایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان درباره راه‌اندازی سامانه «طوبی» اظهار داشت: بانک اطلاعات تشکل‌های دینی موسوم به «طوبی» به منظور ثبت‌نام اطلاعات کانون‌های فرهنگی تبلیغی، انجمن‌های اسلامی، هیئت‌های مذهبی و مداحان و شاعران آیینی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: این سامانه با هدف تکریم ارباب‌رجوع و جلوگیری از اتلاف وقت و حضور فیزیکی مراجعه‌کنندگان در سازمان تبلیغات اسلامی در سراسر استان اصفهان در نظر گرفته شده و ثبت‌نام گروه‌های مورد نظر، از ابتدای سال جدید آغاز شده است.

مسئول تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان ادامه داد: با آغاز به‌کار سامانه طوبی تعداد دفعات مراجعه به سازمان از 10 مرتبه به یک مرتبه کاهش پیدا کرده و صدور مجوز برای کانون‌های فرهنگی تبلیغی، انجمن‌های اسلامی، هیئت‌های مذهبی و ارائه کد برای مداحان و شاعران آیینی به‌صورت روان‌تری انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ثبت اطلاعات قدیمی در سامانه طوبی در حال انجام است، گفت: با راه‌اندازی سامانه طوبی و وارد شدن اطلاعات همه کانون‌های فرهنگی تبلیغی، انجمن‌های اسلامی، هیئت‌های مذهبی و مداحان و شاعران آیینی به خوبی می‌توان نسبت به برنامه‌ریزی و حمایت از این گروه‌ها اقدام کرد.

بابایی با بیان اینکه مراحل آزمایشی سامانه طوبی در حال انجام است، گفت: مسئولان کانون‌های فرهنگی تبلیغی، انجمن‌های اسلامی، هیئت‌های مذهبی و مداحان و شاعران آیینی با مراجعه این سامانه، فایل اسکن شده مدارک خود را بارگذاری کرده و کد موقتی دریافت می‌کنند، پس از آن با یک بار حضور به سازمان و ارائه اصل مدارک کد دائمی کانون، انجمن و هیئت و یا کد مداحی خود را دریافت می‌کنند. 

وی تصریح کرد: در حال حاضر 5 هزار و 500 هیئت مذهبی، 550 کانون فرهنگی تبلیغی، 4 هزار هیئت مذهبی ثبت شده، 8 هزار مداح و 38 انجمن اسلامی در استان اصفهان در حال فعالیت هستند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تشکل‌های دینی استان اصفهان در سامانه «طوبی» ثبت می‌شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات