ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز «تفریجان و حیدره» با بلدوزر قانون تخریب شد

تخریب باغات حیدره همدان برخورد با ساخت و ساز و تغییر کاربری غیرمجاز در مناطق باغی همدان تشدید شده و متخلفان آسایشی در این زمینه نخواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، 19 اردیبهشت ماه امسال دادستان همدان در گفت‌وگو با تسنیم اعلام کرد که عملکرد دستگاه‌های مسئول در حفاظت از اراضی دولتی رضایت‌بخش نیست و آن‌ها در این زمینه قصور دارند.

پس از انتشار سخنان دادستان همدان، معاون امور عمرانی استانداری همدان که مسئولیت کمیسیون‌های ماده 5 و 100 را برعهده دارد نیز در این زمینه وارد عمل شده و عملکرد دستگاه‌های تحت اختیار خود را رضایت‌بخش اعلام کرد.

اما در این بین سازمان جهاد کشاورزی که گویا تلنگری در این زمینه دریافت کرده بود روز 22 اردیبهشت ماه نسبت به تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در روستای تفریجان همدان اقدام کرده و 40 مورد ساخت و ساز غیرمجاز را براساس احکام قضایی از بین برد.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی همدان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اعلام کرده بود که به شدت با ساخت و سازهای غیرمجاز در باغات همدان برخورد می‌کنند و هیچگونه مماشاتی در این زمینه وجود ندارد.

روز پنجشنبه هفته گذشته نیروهای سازمان جهاد کشاورزی همدان براساس احکام قضایی در منطقه حیدره همدان حاضر شده و تعدادی از ساخت و سازهای غیرمجاز این منطقه را تخریب کردند تا ثابت کنند برای برخورد با متخلفان ساخت و ساز غیرمجاز هیچگونه مماشاتی ندارند.

اما این موضوع به همین جا ختم نشده و افرادی که ساخت و سازهای آنها در منطقه حیدره تخریب شده بود پیش از ظهر امروز در مقابل استانداری همدان تجمعی داشتند تا از حقوق خود دفاع کنند و در نهایت این افراد به سازمان جهاد کشاورزی فرستاده شدند تا امور خود را از این طریق پیگیری کنند.

در حال حاضر اهالی منطقه حیدره و کسانی که در این منطقه ساخت و ساز غیرمجاز داشته‌اند در اداره امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی مشغول پیگیری امور خود بوده و مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی همدان پاسخی در این زمینه به رسانه‌ها از جمله خبرگزاری تسنیم نداده است.

مدیر جهاد کشاورزی همدان نیز در مصاحبه با یکی از رسانه‌های استان همدان اعلام کرده که هیچ یک از تخریب‌ها خودسرانه نبوده و از قبل اخطاریه لازم به متخلفان ابلاغ شده است.

جواد رشیدی گفته است که 39 خانه باغ در منطقه حیدره همدان تخریب شده و هزار و 600 تغییر کاربری مجاز و غیرمجاز در شهرستان همدان شناسایی شده که از مالکان آنها خواسته شده مجوزهای خود را مجدد به جهاد کشاورزی ارائه دهند.

دادستان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، با اشاره به اینکه اجرای حکم تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز منطقه حیدره توسط سازمان جهاد کشاورزی همدان اجرایی شده است، اظهار داشت: احکام صادر شده برای تخریب این ساخت و سازها به طور کامل قانونی بوده و درست اجرایی شده است.

کامران حمزه با اشاره به اینکه اجتماعی متخلفان در برابر استانداری همدان غیرقانونی بوده است، افزود: اگر این افراد مجوزی برای تغییر کاربری باغات داشته‌اند ارائه دهند تا مورد بررسی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اگر کسی به صورت غیرقانونی مجوزی برای ساخت و ساز داده باید مشخص شود، گفت: احکام تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه حیدره براساس اختیار قانونی و برابر قانون صادر شده است.

حمزه با بیان اینکه تخلفات ساخت و سازهای غیرمجاز در مناطقی از جمله آبشینه، تفریجان و حیدره بسیار است، گفت: شاکی این تخلفات سازمان جهاد کشاورزی همدان بوده و این سازمان از هر شخصی شکایت کند براساس قانون پرونده به دادگستری ارجاع شهد و رسیدگی‌های لازم در این زمینه صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: تخلفات و پرونده‌هایی در زمینه ساخت و ساز غیرمجاز باغات استان همدان بوده که سازمانهای دولتی و متولی برای برخورد با آن اقدام نکرده‌اند ولی دادستانی به عنوان مدعی‌العموم پیگیری و برخورد لازم را در این زمینه داشته است.

دادستان همدان با تاکید بر اینکه دادگستری مماشاتی در زمینه برخورد با ساخت و ساز و تغییر کاربری غیرمجاز در مناطق باغی همدان ندارد، اظهار داشت: عملکرد دستگاه‌های دولتی در زمینه برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در باغات همدان بهبود یافته است.
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز «تفریجان و حیدره» با بلدوزر قانون تخریب شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات