آبیاری قطره‌ای استان قزوین نیازمند 800 میلیارد تومان اعتبار است

آبیاری قطره‌ای استاندار قزوین گفت: اجرای آبیاری قطره‌ای برای سطوح زیرکشت استان قزوین نیازمند ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.

فریدون همتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین اظهار داشت: پروژه هوشمندسازی طرح آبیاری قطره‌ای طرح مناسبی برای جلوگیری از آسیب‌های بیشتر در حوزه اقتصاد مقاومتی است که اجرای طرح آبیاری قطره‌ای برای سطوح زیرکشت استان قزوین نیازمند 800 میلیارد تومان اعتبار است.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه آب شرب، صنعت و کشاورزی استان قزوین  از آب سفره‌های زیرزمینی تأمین می‌شود که این امر سبب تشدید بحران و کمبود آب در استان قزوین شده اجرای طرح آبیاری قطره‌ای در کشاورزی راهکار مناسب برای جلوگیری از کمبود آب است.

همتی افزود: اهداف اقتصادمقاومتی با تولیدات با کیفیت کشاورزی و صرفه‌جویی در میزان مصرف آب مورد نیاز حوزه کشاورزی در استان قزوین تحقق می‌یابد.

وی با توجه به مشکلات ناشی از خشکسالی و کمبود آب در استان قزوین تصریح کرد: بیشترین آب مصرفی در بخش کشاورزی است که باید تلاش شود طرح آبیاری قطره‌ای در زمین‌های کشاورزی استان قزوین اجرا شود.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: یکی از پاشنه‌های اصیل اقتصاد مقاومتی آبیاری قطره‌ای در زمین‌های کشاورزی به صورت غرقابی است که این پروژه طرح مناسبی برای جلوگیری از آسیب‌های بیشتر در حوزه اقتصاد مقاومتی است.

همتی تصریح کرد: با توجه به اینکه استان قزوین قطب کشاورزی است باید تلاش شود طرح آبیاری قطره‌ای در 200 روستای استان قزوین اجرا شود.

انتهای پیام/ح

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آبیاری قطره‌ای استان قزوین نیازمند 800 میلیارد تومان اعتبار است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات