جزییات ارائه خدمات به خانواده زندانیان نیازمند/ پوشش۳۳هزار زندانی

مجید زارع‌فرد در گفتگو با خبرنگار مهر به تفاهم‌نامه با سازمان زندان‌ها در مورد ارائه خدمات به خانواده زندانیان نیازمند اشاره کرد و گفت: از سال ۹۰ بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان زندان‌ها منعقد شده، این اقدام انجام می‌شود و گزارش این کار نیز هر دو یا سه ماه از استان‌های مختلف جمع آوری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۳ هزار خانواده زندانیان نیازمند تحت پوشش ما هستند، گفت: این افراد از تمامی خدمات ما مانند مستمری، بیمه اجتماعی و درمانی، مشوق‌های تحصیلی، وام اشتغال و کارگشایی، ارائه خدمات به دانش‌آموزان و دانشجویان و ... برخوردار می‌شوند و فقط در برخی شاخص‌ها مانند واگذاری مسکن اولویت‌بندی می‌شوند.

مدیرکل خدمات مددکاری کمیته امداد تصریح کرد: اولویت تسهیلات مسکن با خانواده ایتام است، به نسبت اینکه خانواده زندانی که یک سال حبس دارد و این‌گونه است که آنها را اولویت‌بندی می‌کنیم.

زارع فرد همچنین از تفاهم‌نامه در راستای توانمندسازی و آموزش این افراد خبر داد و اظهار داشت: بر اساس همکاری مددکار زندان با مددکار کمیته امداد، تا یک پروسه کوتاه دو تا سه ماهه و تا زمانی که فرد زندانی بعد از آزادی شرایط بازگشت به خانواده را پیدا کند، تحت پوشش کمیته امداد باقی می‌ماند و چنانچه خانواده زندانی بیمار صعب‌العلاج داشته باشد نیز به صورت ویژه تحت درمان قرار می‌گیرد.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا اعتبار ویژه‌ای برای رسیدگی به خانواده‌های زندانی در اختیار کمیته امداد قرار می‌گیرد یا خیر، تاکید کرد: هیچ اعتبار و یا سرفصل جداگانه برای ارائه خدمات به خانواده‌های زندانیان نداریم، اما دولت ما را مکلف کرده که خانواده زندانی نیازمند را تحت پوشش خود قرار دهیم.

مدیرکل خدمات مددکاری کمیته امداد با اشاره به اینکه مستمری که کمیته امداد به این خانواده‌ها ارائه می‌دهد همانند سایر مددجویان از ۵۳ تا ۱۰۰ هزار تومان است و بسته به بُعد خانوار پرداخت می‌شود، گفت: این مستمری یکی از خدماتی است که به مددجویان و همچنین خانواده‌های زندانی ارائه می‌شود.

به گفته زارع‌فرد، هر فردی که سرپرستش زندان باشد چه برای مدت کوتاهی و چه حبس ابد، تحت پوشش کمیته امداد قرار می‌گیرد و از خدمات ما بهره‌مند می‌شود که البته معافیت از سربازی نیز یکی از این خدمات است.

وی با اشاره به اینکه خانواده‌های زندانی جزئی از یک میلیون و ۷۵۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند، گفت: مددکاران زندان در تفاهم‌نامه‌ای که با ما دارند ورود زندانیان نیازمند را اطلاع داده و پس از آن است که تحت پوشش کمیته امداد قرار می‌گیرند.

مدیرکل خدمات مددکاری کمیته امداد گفت: همچنین بر اساس دستور رئیس کمیته امداد، خانواده زندانیان و معتادانی که حتی در بازداشتگاه‌های موقت و یا در دوره ترک خود هستند نیز به صورت موقت از خدمات موردی و یا چند خدمتی کمیته امداد بهره‌مند می‌شوند.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جزییات ارائه خدمات به خانواده زندانیان نیازمند/ پوشش۳۳هزار زندانی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات