اختصاص ۵ هزارمیلیارد تومان برای صندوق حمایت ازشرکت‌های دانش بنیان

به گزارش خبرنگار مهر ابراهیم واشقانی فراهانی شنبه‌شب در نشست خبری چهاردهمین همایش معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد در مشهد هدف از برگزاری این نوع گردهمایی‌ها را تبیین سیاست‌های کلی پژوهشی و فناوری دانشگاه و سیاست‌های مرتبط با این حوزه دانست و اظهار کرد: همه واحدهای دانشگاه آزاد استان‌ها دارای مراکز رشد هستند؛ برنامه‌ریزی‌های دقیقی صورت گرفته تا در پایان برنامه ششم توسعه تعداد این واحدها به ۱۵۰ مرکز افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه  ۷۱۲ شرکت فناوری و دانش‌بنیان در ۸۵ مرکز رشد دانشگاه آزادمستقر هستند و بیش از ۵۰ درصد آن‌ ها در مدیریت جدید تأسیس‌شده‌اند افزود: بر آن هستیم تا با اقدامات تأثیرگذار این رقم را افزایش داده و این مراکز را ۸۰۰ مورد برسانیم.

واشقی فراهانی اقتصاد دانش‌بنیان را یکی از محورهای اصلی و مورد بحث در دانشگاه آزاد اسلامی دانست و بیان کرد: یکی از اصلی‌ترین شوراهای راهبردی در دانشگاه آزاد نیز شورای سرمایه‌گذاری و اقتصاد دانش‌بنیان بوده است.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: برای کاهش خطرپذیری سرمایه‌گذاری و تشویق اعضای هیئت‌علمی و دانشجویی این دانشگاه ۳۵ درصد در سرمایه‌گذاری‌ها مشارکت می‌کند.

وی بابیان اینکه تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان زمینه را برای کسب‌وکار دانشجویان فراهم می‌آورد تصریح کرد: در نمایشگاهی که از تاریخ ۳۰ اردیبهشت‌ماه برپاشده بود،  از حدود ۶۵۰ محصول پژوهشی و فناورانه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی شد.

واشقانی فراهانی صندوق حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را اقدام مؤثر دانشگاه آزاد در ترویج فرهنگ کسب‌وکار معرفی کرد و خاطرنشان کرد: ۵ هزار میلیارد تومان بودجه این صندوق بوده و هر فرد بسته به برنامه کسب‌وکار خود،  همان مقدار بودجه به خود اختصاص می‌دهد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اختصاص ۵ هزارمیلیارد تومان برای صندوق حمایت ازشرکت‌های دانش بنیان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات