یک میلیون و ۴۰۰ هزارمترمربع جواز ساخت در استان قزوین صادرشد

به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر حبیبی شنبه شب در بیست و چهارمین جلسه شورای گفتگو که در استانداری برگزار شداظهارداشت: مسکن بیشترین سهم را در سبد خانوار به خود اختصاص داده لذا نیازمند برنامه ریزی بیشتری برای رسیدن به نتایج مناسب هستیم.

حبیبی بیان کرد: مسکن در اقتصاد و حتی اشتغال سهم ۳۰ درصدی دارد و برای ما مهم است هرچند در سالهای اخیر با فراز و نشیب های زیادی مواجه شده و یک بی اعتمادی در خرید و فروش ایجاد شده اما باید رونق به این بازار برگردد.

معاون عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد: شاید یکی از دلایلی که به رکود بیشتر مسکن دامن زد پرداخت نشدن تسهیلات بانکی بود و از سوی دیگر تقاضا نیز کاهش یافت و رکود در این بخش بیشتر شد که در صورت تامین تسهیلات می توان امیدوار بود بخشی از مشکلات این حوزه برطرف شود.

حبیبی گفت: در شرایط عادی در استان قزوین باید سالانه ۳ میلیون مترمربع مجوز ساخت صادر شود تا از رکود خارج شویم در حالی که در سال قبل یک میلیون و ۴۰۰ هزارمترمربع مجوز ساخت صادر شد که نیمی از میزان لازم بود.

قانون پیش خرید مسکن در حمایت از مصرف کننده

وی اضافه کرد: این وضعیت نشان می دهد که هم تقاضا کم شده و هم دایره سودآوری در بخش مسکن محدود شده و رغبت کمتری برای سرمایه گذاری در این حوزه وجود دارد و عقب مانده ایم و باید راهکار عملی برای خروج از این وضعیت پیدا کنیم.

معاون عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد: قانون پیش فروش برای صیانت از حقوق انبوه سازان واقعی و مصرف کنندگان تصویب شده اما چون در شرایط رکود بازار اجرایی شد نتیجه لازم را در بر نداشت.

حبیبی اظهارداشت: باید ساز و کاری فراهم شود تا قانون پیش خرید مسکن در عمل نیز بتواند نیازها و حق و حقوق خریدار و تولیدکننده را تامین کند.

وی گفت: با تشکیل جلسه ای با حضور نمایندگان دستگاه قضایی، استانداری، راه و شهرسازی، ثبت اسناد، انبوه سازان باید موانع و مشکلات و نیز راهکارهای مناسب اجرایی برای رونق مسکن و تامین حقوق مصرف کننده و انبوه ساز اتخاذ شود.  

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یک میلیون و ۴۰۰ هزارمترمربع جواز ساخت در استان قزوین صادرشد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات