بازار مسکن از تابستان امسال رونق می گیرد

به گزارش خبرنگار، عبدالصمد سلطانیه عضو هیئت مدیره انبوه سازان استان قزوین در بیست و چهارمین نشست شورای گفتگو که شنبه شب در استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: مسکن حدود ۱۳ درصد اشتغال مستقیم، ۳۳ درصد هزینه خانوار و ۳۰ درصد تسهیلات بانکی را به خود اختصاص داده و در تورم نیز ۳۲ درصد نقش دارد.

وی افزود: در کشور به ۱۱ میلیون واحد مسکونی نیازمندیم که باید سالانه ۹۲۰ هزار واحد مسکن شهری و ۲۰۰ هزار خانه روستایی احداث شود تا به نیازها پاسخ گوییم.

سلطانیه تصریح کرد: سالانه باید ۱۵۰ میلیون مترمربع ساخت و ساز در کشور صورت گیردکه قیمت تمام شده ساخت برای هر مترمربع ۷۵۰ هزارتومان است که حجم سرمایه گذاری در این بخش به ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بالغ می شود.

عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان استان بیان کرد: در سال ۹۳ سهم دولت در سرمایه گذاری بخش مسکن ۳ درصد و سهم بخش خصوصی ۹۷ درصد بود و در واقع دولت در رونق این بخش نتوانست موفق عمل کند و اصولا نباید هم دخالت کند.

سلطانیه با اشاره به مشکلات بخش مسکن اظهارداشت: سهم بالای مسکن از هزینه خانوار، نبود هماهنگی لازم بین شهرسازی و مسکن، نوسانات شدید قیمت، نبود انگیزه در بخش خصوصی برای مسکن اجاره ای، افزایش طول دوره انتظار خانواده ها برای دسترسی به مسکن، نابسامانی بنگاههای معاملات ملکی، اطلاعات ناقص زمین و مسکن، ساختار ناکارآمد و نبود انسجام مناسب در برنامه مسکن اقشار کم درآمد از مشکلات این بخش است.

مسکن از تابستان رونق می گیرد.

رئیس هیئت مدیریه انجمن انبوه سازان استان یادآورشد: از اواسط تابستان شاهد پایان دوره رکود و از اوایل پاییز شاهد رونق بخش مسکن خواهیم بود و امیدواریم با این اتفاق اشتغال این حوزه نیز از وضعیت کنونی خارج شود.  

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازار مسکن از تابستان امسال رونق می گیرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات