980 واحد مسکن مهر در لرستان با حذف شرایط به متقاضیان واگذار می‌شوند

مسکن مهر زنجان مدیرکل راه و شهرسازی استان لرستان گفت: ۹۸۰ واحد مسکن مهر در لرستان با حذف شرایط به متقاضیان واگذار می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، شهرام ملکی شامگاه شنبه در جلسه شورای مسکن استان لرستان در محل استانداری برگزار شد، گفت: 183 واحد مسکن مهر در پلدختر، 475 واحد در الیگودرز و 322 واحد خرم‌آباد جزو واحدهای فاقد متقاضی هستند که از روز یک‌شنبه هشتم خرداد فراخوان واگذاری آن‌ها با حذف شرایط مسکن مهر و واگذاری به سایر متقاضیان منتشر می‌شود.

وی بابیان اینکه واحدهای فاقد متقاضی در پلدختر و الیگودرز بین 50 تا 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، افزود: از مجموع هزار و 656 واحد فاقد متقاضی مسکن مهر در خرم‌آباد 464 واحد به‌صورت خود مالک واگذارشده‌اند، 598 واحد نیز مربوط به تعاونی مسکن آموزش‌وپرورش و ارتش هستند که طبق هماهنگی صورت گرفته با اولویت به متقاضیان این دو مجموعه واگذار می‌شوند، 216 واحد نیز بر اساس توافق صورت گرفته با کمیته امداد توسط خیرین احداث می‌شوند و بااین‌حال 322 واحد باقی می‌ماند که از طریق فراخوان و حذف شرایط مسکن مهر به سایر متقاضیان واگذار می‌شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با طرح پیشنهاد واگذاری واحدهای فاقد مسکن مهر خرم‌آباد به دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: این واحدها بافاصله یک معبر در مجاورت بیمارستان جایگزین شهدای عشایر که در حال ساخت است قرار دارند و متقاضیان این دانشگاه می‌توانند با 35 تا 40 میلیون تومان آورده و بهره‌مندی از تسهیلات 30 میلیون تومانی صاحب مسکن شوند.

وی بابیان اینکه بنابر پیگیری‌هایی که در وزارت راه و شهرسازی انجام دادیم ظرفیت جدیدی در قانون بودجه سال 95 شامل بند الف تبصره 18 ایجادشده که بر اساس آن پنج هزار میلیارد تومان سرمایه بانک مسکن توسط این وزارتخانه افزایش می‌یابد، بیان کرد: قرار شده است که نامه‌ای را خطاب به وزیر راه و شهرسازی بزنیم تا آنچه را که در لرستان به‌عنوان پروژه‌های متوقف است را پس از کار کارشناسی و به‌عنوان سهمی از حوزه وزارت راه و شهرسازی به‌عنوان افزایش سرمایه به بانک مسکن اختصاص دهیم.

ملکی در ادامه با اشاره به مشکلات سایت 448 واحدی مسکن مهر شهرستان سلسله، گفت: این سایت به بهره‌برداری رسیده است؛ اما ساکنان آن نسبت به عدم ایجاد فضای سبز و عدم تأمین عدم آب موردنیاز برای آبیاری آن و نسبت به فقدان فضای ورزشی و پایگاه بهداشتی، فقدان روشنایی معابر و عدم جمع‌آوری زباله‌ها و پاک‌سازی معابر معترض هستند.

وی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در صورت تأمین زمین این دانشگاه در تمام سایت‌های مسکن مهر پایگاه‌های بهداشتی را احداث می‌کند، تصریح کرد: اگر زمین مورد در سایت مسکن مهر شهرستان سلسله تأمین شود پایگاه بهداشتی آن تا پایان سال احداث و به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «980 واحد مسکن مهر در لرستان با حذف شرایط به متقاضیان واگذار می‌شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات