نکاتی جالب درباره جوان بودن نمایندگان مجلس/ جوانان مشکلات را بهتر درک می‌کنند اما فرصت ازدواج را از دست می‌دهند!

یک نمازنده جوان مجلس نهم می گوید نمایندگان جوان سعی کنند در بحث معیشت و مسکن و اقتصاد بهتر و بیشتر عمل کنند. مسائل و مشکلات جوانان را در دستور کار خود قرار دهند. به گزارش نامه‌نیوز، مجلس دهم در حالی شروع به کار کرد که تعداد بسیاری از نمایندگان جوان را در خود جای داده اند. استفاده از جوانان و رقبت مردم به این افراد نشان دهنده این است که مردم خواهان حضور نمایندگانی جوان و پر توان در مجلس هستند تا بتوانند با توان و تحرک بیشتری فعالیت کنند.

این بدعت مناسبی که بنا نهاده شده و به جوانان اجازه عرضه خود را داده است پیام خوبی در پی دارد. مجلس دهم از جوانان تشکیل شده و حضور نمایندگان زن در این مجلس نیز تقریبا دو برابر دوره‌های گذشته است.

حضور دو بانوی کم تجربه و جوان در هئیت رئیسه سنی نشان از اعتماد به این افراد است. به گفته بسیاری از تحلیلگران حضور جوانان به دلیل ریسک پذیری بالا و تحرک فراوان می‌تواند برای مجلس بسیار مفید باشد و امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد و جوانان را در عرصه‌های مختلف سیاسی و غیر سیاسی شاهد باشیم.   

در همین زمینه ابوالقاسم جراره نماینده جوان مجلس نهم در گفت‌وگو با نامه‌نیوز در خصوص مجلس دهم و تعداد بالای نمایندگان جوان این مجلس گفت: اول اینکه آرزوی موفقیت برای نمایندگان مجلس جدید دارم و آرزو میکنم در راسای اهداف نظام گام‌های خوب و موثری بردارند.

وی ادامه داد: نمایندگان جوان سعی کنند در بحث معیشت و مسکن و اقتصاد بهتر و بیشتر عمل کنند. مسائل و مشکلات جوانان را  در دستور کار خود قرار دهند.

جراره با بیان اینکه جای امیدواری است که در آینده حضور جوانان پررنگ تر باشد، خاطرنشان کرد: اکنون در دوران گذار حضور داریم  برای اینکه از گردونه مشکلات رد شویم باید به جوانان اطمینان کنیم .

عضو کمیسیون صنایع و معادن ادامه داد: البته جایگاه مجلس جایگاهی است که در آن تجربه بسیار لازم است، اکنون جای آزمون و خطا نیست. نمایندگان باید شرایط مدیریتی کشور را درک کرده باشند.

وی افزود: خوبی نمایندگان جوان این است که محافظه کار نیستند و در عین جوانی توانایی‌های بسیار بالایی دارند و نیازهای جامعه و مخصوصا جوانان را درک می‌کنند.

جوانترین نماینده مجلس نهم با بیان اینکه نمایندگان جوان سعی کنند از تجارب دیگران استفاده کنند، تصریح کرد: نمایندگان نسل جدید سعی کنند که در کنار بزرگترهای مجلس تجربه کسب کنند و امور را به سرعت فرا بگیرند و امیدواریم هرچه سریعتر به آن شرایط کاری مد نظر برسند.

جراره با توصیه به نمایندگان مجلس جدید، گفت: یکی از موضوعاتی که نسل جوان ما باید درک کند، سلامت کار و پشت کار داشتن است. سعی کنند همواره به مشکلات جوانان توجه و اهمیت بیشتری  داشته باشند و معیشت و اشتغال جوانان را در اولویت قرار دهند.

همچنین علی ایرانپور نماینده مردم مبارکه در مجلس نهم با اشاره به حضور نمایندگان جوان در مجلس جدید، گفت: معتقد هستم نقطه قوت مجلس دهم جوان گرایی آن است و تعداد بالای نمانیدگان جوان هم نشانه خوبی است.

وی ادامه داد: همچنین تعداد نمایندگان خانم در این مجلس نسبت به مجلس گذشته تقریبا دو برابر است و می‌توان به خانم ها و فعالیت‌ آنها تکیه کرد.

ایرانپور با اشاره به اینکه تجارب ادوار گذشته راحت و از طریق سیستم اداری به نمایندگان جدید منتقل می‌شود، یادآور شد:  امیدواریم شاهد مجلسی موفق باشیم و سایر نمایندگان نقش خود را به خوبی در جهت حفظ نظام و پیشرفت کشور ایفا کنند.

وی ادامه داد: نظارت بر قوانین و اجرای آن یک اصل مهم است. نمایندگان جوان انگیزه و توانایی بیشتری برای عرضه خود دارند، این نمایندگان باید از تجربیات نمایندگان حال و گذشته کمک بگیرند تا بتوانند بار دیگر نظر رای دهندگان را به خود جلب کنند؛ زیرا آنها ظرفیت و پتانسیل بالایی دارند.

علی ایرانپور نماینده مجلس قبل با بیان اینکه نمایندگان باید در تصمیم گیری‌‌ها منطقی عمل کنند خاطرنشان کرد: سعی کنند در قانون گذاری و تصمیم گیری عجولانه عمل نکنند و به جوانب نیز توجه کنند و برای نظام و کشور هزینه ساز نشوند.

ایرانپور که به دلیل مجرد بودنش به یک نماینده جنجالی تبدیل شده بود، و اعلام کرده بود در سال 93 ازدواج می‌کند گفت: متاسفانه هنوز ازدواج نکردم زیرا مشغله کاری بسیاری در مجلس وجود داشت. اما به همین زودی سعی دارم تا متاهل شوم.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نکاتی جالب درباره جوان بودن نمایندگان مجلس/ جوانان مشکلات را بهتر درک می‌کنند اما فرصت ازدواج را از دست می‌دهند!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات