فراکسیون امید به دنبال مذاکره باشخص لاریجانی/نظرنوبخت درمورد امید

محمود صادقی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به سئوالی پیرامون اظهارات اخیر محمدرضا تابش عضو فراکسیون امید مبنی بر تلاش این فراکسیون برای رایزنی با فراکسیون فراگیر جهت تعیین گزینه‌های مناصب هیات رئیسه گفت: فراکسیون امید در مورد ریاست مجلس قطعا یک نامزد دارد و آن آقای عارف است. در مورد دیگر سمت‌های هیات رئیسه نیز صحبت بر سر شاخص‌ها است.

تشکیل کارگروه تعیین شاخص های هیات رئیسه مجلس در فراکسیون امید

عضو هیات رئیسه فراکسیون امید از تشکیل کارگروهی برای تعیین شاخص‌های احراز ۱۲ سمت هیات رئیسه خبر داد و گفت: بر اساس این شاخص‌ها در مجمع عمومی فراکسیون بر سر مصادیق مذاکره خواهیم کرد.

منتخب مردم تهران با بیان نگاه تعاملی فراکسیون امید منافاتی با حضور جدی این فراکسیون برای احراز سمت‌های هیات رئیسه ندارد، گفت: این دو موضع با هم قابل جمع است.

وی با تاکید بر اینکه فراکسیون فراگیر هنوز تشکیل نشده و در مورد ترکیب این فراکسیون ابهام وجود دارد، گفت: هنوز هیات رئیسه فراکسیون فراگیر مشخص نشده و آرایش نیروها در این فراکسیون مبهم است.

صادقی ادامه داد: مشخص نیست جبهه پایداری و اصولگرایان معتدل هر کدام در این فراکسیون چه نقشی دارند، مشترکاتشان چیست و چگونه قابل جمع هستند، بنابراین صحبت کردن در مورد تعامل با این فراکسیون وجهی ندارد.

فراکسیون امید به دنبال مذاکره با شخص لاریجانی نه فراکسیون فراگیر

عضو هیات رئیسه فراکسیون امید با بیان اینکه مباحث پیرامون لزوم مذاکره با آقای لاریجانی پیش از انتخاب هیات رئیسه فراکسیون امید بود، گفت: این مذاکرات قرار بود با شخص آقای لاریجانی انجام شود، نه با فراکسیون فراگیر؛ چون در فراکسیون فراگیر طرف حساب ما مشخص نیست.

منتخب مردم تهران ادامه داد: فراکسیون فراگیر با محوریت جامعه روحانیت مبارز و آیت‌الله موحدی کرمانی تشکیل جلسه داد. این سئوال مطرح است که آیا مسئولیت این فراکسیون با جامعه روحانیت مبارز است؟ و آیا از میان منتخبان مجلس هیات رئیسه این فراکسیون تعیین خواهد شد یا از طرف جامعه روحانیت مبارز.

وی تصریح کرد: گفتگو میان اعضای فراکسیون امید با آقای لاریجانی هنوز به صورت جدی شکل نگرفته است.

عضو هیات رئیسه فراکسیون امید در خصوص اعضای فهرست امید که در جلسه فراکسیون فراگیر شرکت کردند، گفت: آمار دقیق این منتخبان مشخص نیست و بیشتر دو نفر که در فهرست تهران بودند، توسط رسانه‌ها اعلام می‌شوند.

حمایت ۱۸۱ عضو فراکسیون فراگیر از لاریجانی، عدد سازی است

منتخب مردم تهران مدعی شد حضور ۱۸۱ منتخب در جلسه فراکسیون فراگیر، عددسازی بوده و غیرواقعی است.

وی تاکید کرد: حتی حضور در جلسه فراکسیون فراگیر نیز به معنای موافقت با ریاست لاریجانی نیست. هنوز فراز و نشیب‌های فراوانی در مسیر انتخاب هیات رئیسه مجلس وجود دارد.

صادقی در خصوص حمایت جهانگیری و ظریف از ادامه ریاست لاریجانی در همایش قانونگذاری گفت: موضع‌گیری از سوی معاون اول رئیس جمهور و وزیر امور خارجه در حمایت از ریاست آقای لاریجانی صورت نگرفته است، بلکه از ایشان به عنوان میزبان جلسه و رئیس مجلس فعلی تعریف شده است.

عضو هیات رئیسه فراکسیون امید در خصوص نظر دولت پیرامون ریاست مجلس دهم گفت: دولت اعلام کرده که در این موضوع دخالت نمی‌کند و از منظر حقوقی نیز مداخله دولت در انتخاب ریاست مجلس با اصل تفکیک قوا در تعارض بوده و امری ناپسند است.

منتخب مردم تهران تاکید کرد: اگر مدیریت لاریجانی در مجلس نهم خوب بوده به این معنا نیست که ایشان فرد مناسب‌تر برای ریاست مجلس دهم خواهد بود، زیرا مجلس دهم ترکیبی متفاوت دارد و کسی که در دوره‌ای مدیریت مطلوبی بر مجلس داشته، لزوما به این معنا نیست که در دوره‌های بعد نیز مدیریتی مطلوب خواهد داشت.

لاریجانی رئیس موفقی برای مجلس دهم نیست

وی تصریح کرد: آقای لاریجانی با توجه به ترکیب جدید مجلس دهم نمی‌تواند مدیریت موفقی بر این مجلس داشته باشد.

صادقی با اشاره به میهمانی حزب اعتدال و توسعه گفت: اگر بتوانیم مواضع حزب اعتدال و توسعه را به نوعی منتسب به دولت بدانیم، در میهمانی که به میزبانی آقای بانک و نوبخت در حزب اعتدال و توسعه برگزار شد، آقای نوبخت با صراحت سه بار به عنوان رئیسن حزب اعتدال و توسعه بر لزوم گسترش دامنه شمول فراکسیون امید تاکید کردند.

تاکید نوبخت بر لزوم محوریت فراکسیون فراگیر امید در مجلس دهم 

عضو هیات رئیسه فراکسیون امید تصریح کرد: تاکید آقای نوبخت بر لزوم مرکزیت و محوریت فراکسیون امید بر مجلس دهم بود و معتقد بودند باید همان ائتلافی که در فهرست امید در انتخابات مجلس شکل گرفت، در صحن علنی مجلس نیز شکل بگیرد و فراکسیون امید شامل اصلاح‌طلبان، اعتدالگرایان و اصولگرایان معتدل شود.

منتخب مردم تهران ادامه داد: آقای نوبخت از همه نمایندگان خواستند که زیر چتر این فراکسیون جمع شوند.

وی اظهار داشت: در این جلسه هیچ حرفی در مورد توافق بر سر ریاست مجلس دهم زده نشد.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فراکسیون امید به دنبال مذاکره باشخص لاریجانی/نظرنوبخت درمورد امید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات