آغاز جلسه علنی مجلس با دستور کار انتخاب هیات رئیسه موقت

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست عبدالرضا هاشم زایی رئیس سنی مجلس شورای اسلامی و با حضور؟ نماینده آغاز شد.

طبق آیین نامه مجلس شورای اسلامی انتخابات هیات رئیسه موقت در دومین جلسه علنی مجلس انجام خواهد شد، ترکیب و طرز انتخاب آن مانند هیات رئیسه دائم است به جز آنکه اکثریت نسبی در انتخاب رئیس کافی خواهد بود.

هیات رئیسه موقت بلافاصله پس از انتخاب، با متن سوگندنامه هیات رئیسه دائم مراسم تحلیف را به جای خواهند آورد.

وظایف هیات رئیسه موقت اداره جلسات مجلس تا زمان تایید اعتبارنامه دو سوم نمایندگان و اجرای انتخابات هیات رئیسه دائم و تمشیت امور اداری مجلس است.

علاوه بر این در جلسه علنی امروز گزارش شعب ۱۵گانه در مورد انتخاب اعضا، هیأت رئیسه آنها و اعضای کمیسیون تحقیق و کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی قرائت خواهد شد.

بر اساس این گزارش در جلسه عصر روز گذشته فراکسیون ولایت، علی لاریجانی به عنوان نامزد خود برای ریاست مجلس و محمد دهقان و حمیدرضا حاج بابایی به عنوان نواب رئیس برای معرفی به صحن علنی مجلس انتخاب شدند.

فراکسیون امید نیز محمدرضا عارف را به عنوان گزینه خود برای ریاست مجلس و مسعود پزشکیان و علی مطهری را به عنوان نامزدهای نایب رئیسی مجلس برای معرفی به صحن علنی برگزید.

فراکسیون ولایت روز جمعه با حضور ۱۸۸ منتخب اعلام موجودیت کرد جلسه شب گذشته فراکسیون امید هم با حضور ۱۰۰ منتخب برگزار شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز جلسه علنی مجلس با دستور کار انتخاب هیات رئیسه موقت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات