دايي و خواهرزاده روزهاي زوج زورگيري مي‌كردند

به گزارش مشرق، ساعت 10 و 30 دقيقه روز دوشنبه، بيستم ارديبهشت ماه، گزارش زورگيري مأموران قلابي از مرد جواني به كارآگاهان پليس آگاهي تهران بزرگ اعلام شد. شاكي خودش را مردي كارگر معرفي كرد و در شرح ماجرا گفت: در ميدان اصلي شهرري سوار خودروي پژو 405 نقره‌اي مسافربر شدم تا به ورامين بروم. به جز راننده مرد جواني در صندلي شاگرد نشسته بود. در مسير بود كه متوجه شدم راننده و سرنشين بي‌سيم و شوكر دارند. آنها خودشان را مأمور پليس مبارزه با مواد مخدر معرفي كردند. بعد در محل خلوتي توقف و من را بازرسي بدني كردند. پول‌ها و اوراق هويتي‌ام را گرفتند و بعد از پياده كردن من گريختند. من فقط توانستم شماره پلاك خودرو را كه ايران 77 / *** هـ 11 بود، يادداشت كنم.

با مشخصاتي كه شاكي در اختيار كارآگاهان گذاشته بود، شماره پلاك خودرو رديابي شد. بررسي‌ها نشان داد كه خودروي پژو متعلق به مردي به نام ناصر.غ است. بعد از به دست آمدن تصوير ناصر بود كه شاكي او را به عنوان يكي از زورگيران شناسايي كرد. بعد از شناسايي شدن ناصر، كارآگاهان محل زندگي او را هم در حوالي ميدان تسليحات شناسايي كردند. صبح روز سوم خردادماه بود كه كارآگاهان راهي محل شدند و ناصر را كه قصد داشت همراه مرد جواني سوار پژو شود، بازداشت كردند. مأموران پليس در بازرسي بدني از اين دو نفر شوكر و دستبند كشف كردند.
در اولين بررسي‌ها مشخص شد كه ناصر. غ 29 ساله و امين. پ 25 ساله دايي و خواهرزاده هستند. آنها وقتي مورد تحقيق قرار گرفتند به دهها زورگيري از كارگران افغاني تحت پوشش پليس در مناطق مشيريه، رسالت، امام حسين، مسعوديه و... اقرار كردند.

ناصر گفت: بيشتر مواقع به محل تجمع كارگران در ميدان‌هاي اصلي مي‌رفتيم. يك نفر را به عنوان كارگر سوار مي‌كرديم. بعد خودمان را مأمور پليس مبارزه با مواد مخدر يا پليس مرتبط با اتباع بيگانه معرفي مي‌كرديم. سپس به بهانه ورود غيرقانوني به كشور يا توزيع و حمل مواد آنها را بازرسي بدني و اموالشان را سرقت مي‌كرديم.

كارآگاهان در بررسي شكايت‌هاي مشابه تعداد زيادي از شاكيان را شناسايي كردند. بررسي‌هاي پليس حكايت از اين داشت كه همه زورگيري‌ها در روزهاي شنبه، دوشنبه و چهارشنبه انجام شده است. ناصر درباره علت آن به كارآگاهان گفت: پلاك خودروي ما زوج بود به خاطر همين فقط روزهاي زوج اقدام به زورگيري مي‌كرديم تا توسط پليس راهنمايي و رانندگي متوقف يا جريمه نشويم.
سرهنگ كارآگاه حسين زارع، رئيس پايگاه نهم پليس آگاهي تهران بزرگ گفت: دستور انتشار بدون پوشش تصوير هر دو متهم به دستور قاضي صادر شده است و شاكيان مي‌توانند براي پيگيري شكايات خود به پايگاه نهم پليس آگاهي تهران بزرگ در شهرري – خيابان آستانه مراجعه كنندروزنامه جوان

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دايي و خواهرزاده روزهاي زوج زورگيري مي‌كردند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات