صنعت نفت مسئول ورشکستگی بیش از 100 شرکت نفتی

صنعت نفت مسئول ورشکستگی بیش از 100 شرکت نفتی اقتصاد > انرژی - شرایط در صنعت نفت در حدی حاد است که یک شرکت حفاری در دو ماه گذشته دوبار ورشکست شده است.

شرکت خدمات نفتی هرکول آفشور در آگوست پارسال به دلیل کاهش قیمت نفت و شرایطی که کاهش بهای نفت در بازار ایجاد کرد ،  ورشکسته شد.

به گزارش خبرآنلاین، این شرکت خدمات نفتی، پس از ورشکستگی اول خود و پرداخت 1.2 میلیارد دلار بدهی به ظاهر شروع پاک و تازه ای داشت، ولی موج ورشکستگی دوم به دلیل کاهش بی سابقه قیمت نفت در 13 سال گذشته این شرکت را دوباره با مشکل مواجه کرد.

به همین دلیل این شرکت اخیرا اعلام کرده که بخشی از دارایی خود را به حراج می گذارد. هرکول اعلام کرده که پس از ورشکستگی شرکت خود به دنبال کاهش قیمت نفت در نوامبر سال گذشته، تقاضای بازار کم شده و  مشتریان این شرکت آمریکایی هم به همین نسبت کم شده اند که این موضوع به این شرکت ضربه بزرگی زده است.

از آغاز 2015 حدود 60 شرکت نفتی به دلیل کاهش قیمت نفت اعلام  ورشکستگی اعلام کرده اند و بیش از 77 شرکت به دلیل اوضاع بد صنعت نفت بسته شد و شرکت هایشان از بین رفت.

هرکول در حال حاضر با قیمت پایه 196 میلیون دلارشرکت خود را برای فروش حراج کرده است. 

 

منبع:سی ان ان مانی 

22435

کلید واژه ها: نفت - کاهش در آمد نفتی - قیمت نفت -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صنعت نفت مسئول ورشکستگی بیش از 100 شرکت نفتی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات