تغییر مدل سنجش و ارزیابی پایان سال، موجب نگرانی دانش آموزان شده است

سید جواد حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در نظام آموزشی جدید محتوا و مدل کتابهای درسی از سطح حافظه محوری به سوی تحلیل، استنتاج و استنباط پیش می رود و مدل ارزیابی نیز به همان سو سوق می یابد.
وی اظهار کرد: اگر پیش از این ارزیابی شناختی بود اینک ارزیابی تحلیلی شده و همین تغییر آزمون برای دانش آموزان سوال برانگیز شده است.
وی گفت: این سیستم جدید آزمون از درستی لازم برخوردار است و دانش آموزان باید به این شیوه یادگیری گرایش و عادت کنند تا یادگیری به نحو موثر محقق شود.
حسینی با اشاره به اعتراضات روزهای اخیر دانش آموزان نسبت به سختی سوالات آزمون نهایی افزود: مرکز آزمون و سنجش وزارت آموزش و پرورش قبل از برگزاری هر آزمون نهایی با حضور گروه های آموزشی و دبیران، سوالات آزمون های نهایی را بر اساس سطح سوالات، رده بندی و سنجش می کند.
وی اظهار کرد: بعد از آزمون نیز بر اساس فرمول فنی دشواری سوالات بررسی و علاوه بر آن در صورت وجود سوال امتحانی بی ربط، نمره آن سوال بین سایر سوالات تقسیم می شود بنابراین روند برگزاری آزمون های نهایی بر اساس اصول و ضابطه است.
وی گفت: بررسی مواد امتحانی مورد اعتراض دانش آموزان نشان داده است میانگین نمرات در همان مواد امتحانی به میزان یا بیشتر از سال تحصیلی گذشته بوده است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه مراتب اعتراض دانش آموزان مشهد به سوالات آزمون نهایی به صورت مکتوب به وزارتخانه اعلام شده است افزود: طبق پاسخ اعلام شده، سوالات دشوار نبوده و از استاندارد لازم برخوردار بوده است.
وی ادامه داد: آنچه موجب نگرانی دانش آموزان و والدین آنان شده، تاثیر نمره امتحانات نهایی در کنکور سراسری دانشگاهها می باشد.
طی سه روز گذشته صدها نفر از دانش آموزان مشهد با تجمع در مقابل اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نسبت به آنچه دشواری سوالات امتحانی دانستند اعتراض کردند.
7496 / 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تغییر مدل سنجش و ارزیابی پایان سال، موجب نگرانی دانش آموزان شده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات