فعالیت 400پایگاه اوقات فراغت در لرستان

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان گودرز کریمی فر گفت: برنامه ریزی مناسب برای اوقات فراغت دانش آموزان دورانی اثر گذار و نقطه عطفی در شکوفایی استعدادهای نهفته دانش آموزان ایجاد می کند.
وی افزود:در سال گذشته تعداد 42هزار و 601 دانش آموز از برنامه های اوقات فراغت تابستان استفاده کردند که پیش بینی می شود امسال این آمار از مرز 50هزار دانش آموز عبور کند .
کریمی فر بیان کرد : در این پایگاهها فعالیتهای مختلف فرهنگی، هنری، قرآنی، ورزشی، مهارت آموزی و اجتماعی انجام خواهد شد و تلاش می شود تا هر دانش آموز در فصل تابستان حداقل یک مهارت را کسب کند.
وی در ادامه اوقات فراغت را تضمین کننده سلامت و بهداشت روانی دانش آموزان برشمرد و افزود: اشتغال بی وقفه فکری و عملی ضمن خستگی جسمی و ذهنی دانش آموزان ، نشاط و سرزندگی را کم می کند.
کریمی فر اظهار کرد: در این شرایط برخورداری از یک برنامه جامع برای ساماندهی و گذران مطلوب اوقات فراغت ، اولین و مهم ترین گام در پیشگیری از آسیب های ذهنی و حفظ بهداشت روانی است.
مدیر کل آموزش و پرورش لرستان ادامه داد: غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و برنامه ریزی صحیح، اصولی و هدفمند برای هدایت رفتاری و شکوفا کردن استعدادهای خدادادی آنان از مهم ترین ارکان فلسفه وجودی نظام تعلیم و تربیت است .
وی بر این نکته تاکید کرد که در عرصه کنونی با نگاهی به تهاجم همه جانبه فرهنگی دشمن و جمعیت جوانان پویا و با نشاط جامعه ضرورت ساماندهی اوقات فراغت دانش آموزان بسیار ملموس و محسوس است.
گفتنی است در حال حاضر 320 هزار دانش آموز در چهار هزار و 207 آموزشگاه در 25 منطقه شهرستان این استان مشغول تحصیل هستند .
7274/6001

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فعالیت 400پایگاه اوقات فراغت در لرستان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات