سومین سالگرد بزرگداشت طاها کریمی فلیمساز بانه ای برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا عطا نهایی از نویسندگان بانه ای در این آیین با اشاره به خاطرات خود با طاها کریمی گفت: من از دوران کودکی طاها رو می شناختم، او پسر زیبای روستایی با همه زیباهایی یک روستایی ساده و پاک بود.
وی افزود: طاها از یک خانواده اصیل به دنیا آمده بود شخصیتی نجیب و با ادب داشت که او را از دیگر همسن و سال های خود جدا کرده بود و علاقه زیادی به یادگیری داشت.
وی تاکید کرد: او فیلمسازی بود آنچه را که دوست داشت نساخت و تمام آثار هنری وی مایه افتخار است و مقدمه ای برای کاری بود که آرزو داشت انجام دهد.
نهایی افزود: در سه سال اخیر تنها طاها از میان ما نرفته است بلکه در این مدت حداقل 2 فیلم بسیار خوب را از دست داده ایم.
وی خاطر نشان کرد: هنرمند تا زمانی که زنده است انسانی نیمه تمام است میل و اشتیاق هنرمند زمانی که فوت کرد تمام می شود.
رئوف کریمی از دوستان طاها کریمی نیز در این آیین گفت: هنر دارای دو بعد مادی و معنوی است که بعد معنوی آن هنرمند را برای همیشه در یادها ماندگار می کند.
او گفت: بعد معنوی هنر هیچگاه از بین نمی رود و این بعد از هنر از روی علاقه و تعهد هنرمند است که آثار بسیار جاودانی خلق می کند.
به گفته وی بعد مادی هنر ثابت نیست و سعود و نزولی دارد وقتی انسان سرمایه مادی خود را از دست می دهد در جامعه جایگاهی ندارد.
کریمی تصریح کرد: بخشی از کار هنرمندان به بعد مادی تعلق دارد اگر هنر زیبا و با عشق و سلیقه خلق شده باشد جوهره غیر مادی با خود دارد که این جوهره غیر مادی قابل تخریب نیست و این مهم در هنر وجود دارد.
وی تاکید کرد: طاها کریمی در عمر کوتاه خود آثار بزرگی را خلق کرد و هر کدام از آثار این هنرمند بزرگ پیامی زیبا برای همه ما دارد.
کریمی افزود: آنچه که ما در این اینجا جمع کرده بزرگی و پاکی روح این هنرمند و جایگاه والای هنر او است که ما را به هم پیوند می دهد.
طاها کریمی در هشتم خرداد سال 92 بر اثر تصادف در شهر سلیمانیه در گذشت.
وی آثار بسیار ارزشمندی در زمینه فیلمسازی به جامعه هنر فیلمسازی کردستان تقدیم کرد که مهمترین آن ها کوهستان قندیل، من یک مزدور سفید هستم، زریان، مرز زندگی، کوهستان سفید و نفت سرطان شهر ما است که هر کدام از این آثار در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی جوایزی کسب کرده اند.
بانه در 242 کیلومتر غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7469/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سومین سالگرد بزرگداشت طاها کریمی فلیمساز بانه ای برگزار شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات