شمشیرباز ملی پوش: کسب سهمیه المپیک نیاز به حمایت همه جانبه مسئولان دارد

طاهر عاشوری روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: پس از رویارویی با ورزشکار رژیم اشغالگر صهیونیستی در رقابت های جهانی روسیه و بازگشت به ایران و کسب مقام نخست انتخابی تیم ملی جهت شرکت در رقابت های انتخابی المپیک در چین به مسئولان اعلام کردم که نیاز به حمایت و برنامه ریزی دقیق از سوی آنها دارم ولی با کمال تاسف کسی پاسخگو نبود.
این قهرمان ارومیه ای اظهار کرد: امسال از دو تا 12 فروردین ماه بدون حضور مربی روزانه هفت ساعت تمرین مستمر و پرفشار جهت اعزام به رقابت های انتخابی المپیک داشتم.
عاشوری بیان کرد: مسئولان آذربایجان غربی باید در نظر داشته باشند که تعداد ورزشکاران شانس المپیک و پارالمپیک در حد انگشتان یک دست و تنها در رشته های شمشیربازی، والیبال، پرتاب چکش و وزنه برداری معلولان است پس انتظار می رود حمایت خاصی از این قهرمانان انجام گیرد.
وی ادامه داد: برگزاری جلسه تخصصی برای ورزشکاران انگشت شمار شانس المپیک باید در دستور کار مسئولان قرار می گرفت چرا که خود ورزشکار یا خانواده های آنها به حد کافی تحت فشار روانی و مالی هستند و مسئولان باید تا حد امکان یار و یاور آنها در مواقع ضروری و حساس باشند.
عاشوری گفت: من قصد داشتم برای آماده سازی خود جهت حضوری قدرتمند در رقابت های انتخابی المپیک عازم اردوی لهستان شوم که این امر مورد قبول مسئولان استان قرار نگرفت.
وی افزود: در مسابقه های انتخابی المپیک پس از دو پیروزی وارد جدول حذفی شدم و در دور حذفی در 16 ثانیه آخر با باخت مقابل حریفی از ویتنام از دور رقابتها کنار رفتم و این باخت ناباورانه تا مدتها از نظر روحی و روانی مرا آزار می داد.
عاشوری گفت: من شش شمشیر برای برگزاری مسابقه با خود همراه داشتم که با بدشانسی تمام سه عدد از شمشیرهایم خراب شد.
وی ادامه داد: پس از ناکامی در رقابت های انتخابی المپیک، به همراه تیم ملی اپه کشور وارد کوران مسابقه های قهرمانی آسیا شدم که موفق شدیم مقام پنجمی آسیا را به دست آوریم به طوری که توانستیم مقابل تیم های قدرتمندی همچون استرالیا، ازبکستان و قرقیزستان به پیروزی برسیم.
عاشوری افزود: هم اکنون از یکم اردیبهشت ماه امسال وارد خدمت وظیفه سربازی شده ام و با فراموشی ناکامی های گذشته، این بار برای بازی های آسیایی 2018 جاکارتای اندونزی برنامه های جدیدی در سر دارم.
وی افزود: رئیس هیات شمشیربازی استان برنامه راهبردی جدیدی را تدوین کرده است که در صورت عملیاتی و اجرایی شدن شاهد رشد حضور شمشیربازان زیادی در معیت تیم ملی خواهیم بود ولی در این میان جذب مربی خارجی برای استان از نیازهای اساسی است.
به گزارش ایرنا، طاهر عاشوری از سال 84 شروع به فعالیت در این رشته کرده و نخستین بار زیر نظر ساکو عیوضیان مربی تراز اول ارمنستانی که سرمربی تیم ملی نیز بود، تمرینات خود را در ارومیه آغاز کرده است.
وی دو سال پس از آغاز فعالیتش در سال 86 با کسب نخستین مدال طلای قهرمانی ایران به عضویت تیم ملی درآمد.
اپه ایست ارومیه ای دو بار در مسابقات انتخابی المپیک لندن که در کشور آلمان و مسابقه های جهانی روسیه با ورزشکار رژیم اشغالگر قدس برخورده و از رویارویی با آنها امتناع کرده است.
این جوان ارومیه ای چندین مقام قهرمانی ایران و جایزه بزرگ ایران، قهرمانی کاپ آزاد جوانان جهان و چندین مدال آسیایی و بین المللی را در کارنامه ورزشی خود دارد.
7126/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شمشیرباز ملی پوش: کسب سهمیه المپیک نیاز به حمایت همه جانبه مسئولان دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات