افزایش هشت درصدی بارندگی در خراسان رضوی

جواد رسولی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت 215میلی متر باران در خراسان رضوی باریده است که نسبت به دوره آماری بلند مدت 3.2 درصد افزایش دارد.
وی میزان بارندگی طی سال زراعی جاری در مشهد را 272 میلی متر عنوان و اظهار کرد: این میزان نسبت به سال گذشته 23 درصد و نسبت به دوره آماری 12 درصد افزایش داشته است.
وی از افزایش 50 درصدی بارندگی در خراسان رضوی طی اردیبهشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: در این مدت 31 میلی متر باران در این استان باریده است که نسبت به دوره آماری بلند مدت 14 درصد افزایش دارد.
رئیس اداره تحقیقات کاربردی هواشناسی خراسان رضوی افزود: در این مدت شهرستان های سرخس و گناباد به ترتیب بیشترین و کمترین میزان بارندگی را داشته اند.
وی میزان بارندگی شهرستان سرخس در سال زراعی جاری را 256 میلی متر عنوان کرد و گفت: این میزان نسبت به دوره آماری بلندمدت 37 درصد افزایش داشته است.
وی اظهار کرد: شهرستان های قوچان و درگز نیز با 30 و 28 درصد افزایش، پس از سرخس بیشترین بارندگی در خراسان رضوی را داشته اند.
وی از کاهش 48 درصدی بارندگی در شهرستان گناباد خبر داد و افزود: گناباد در سال زراعی جاری 70 میلی متر بارندگی داشته است.
به گفته وی، پس از گناباد شهرستان های بردسکن و خواف به ترتیب با 23 و 21 درصد کاهش، کمترین بارندگی را در استان داشته اند.
میانگین سالانه بارندگی در ایران 250 میلی متر و در خراسان رضوی 211.1 میلی متر است.
3027 / 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش هشت درصدی بارندگی در خراسان رضوی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات