مدیرکل امور روستایی استانداری خوزستان:مشارکت مردم در آبادانی روستاها نیاز به فرهنگ سازی دارد

عبداله حسینی بندانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا یکی از رویکردهای اصلی عمران روستاها را توجه به مشارکت مردم خواند و افزود: کار فرهنگی نیاز به زمان دارد و فراهم کردن زمینه مشارکت مردم در آبادانی روستاها گامی موثر در حل مشکل مناطق روستایی است.
وی با استناد به قانون دهیاری ها را یک نهاد مردمی و خودکفا خواند و ادامه داد: دهیاری ها باید از نظر درآمد خودکفا عمل کنند و حل مشکلات روستا را به اعتبار دولتی گره نزنند.
مدیر کل امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری خوزستان گفت: اینکه دهیار کار نکند و منتظر اعتبارات دولتی برای عمران روستاها باشد خلاف است بلکه باید هزینه کارهای عمرانی را از مردم جمع آوری و متناسب با آن به مردم خدمت رسانی کنند.
حسینی با اشاره به وظایفه 48 گانه دهیاران ادامه داد: مشکل اساسی اطلاع نداشتن دهیاران نسبت به جایگاه و وظیفه قانونی خود است که این امر موجب شده تا آموزش دهیاران و اعضای شوراهای شهر در اولویت باشد.
وی نداشتن آموزش لازم، دوشغله بودن و درگیر نشدن با کار در روستاها را از جمله ضعف های دهیاران برشمرد و گفت: این عوامل موجب شده تا دهیاران به برخی وظایف اصلی خود عمل نکنند.
مدیرکل امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری خوزستان ادامه داد: با هماهنگی سازمان دهیاری های کشور، امسال آموزش های تخصصی در راستای وظایف قانونی دهیاران برنامه ریزی شده است.
از چهار هزار و 54 روستای خوزستان یکهزار و 720 روستا دارای دهیاری هستند.
طبق قانون تنها روستاهای بالای 20 خانوار دارای دهیاری خواهند بود.
6068/ 6037

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیرکل امور روستایی استانداری خوزستان:مشارکت مردم در آبادانی روستاها نیاز به فرهنگ سازی دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات