ژاپن افزایش مالیات را تا سال 2019 به تعویق می‌اندازد

یکی از مقامات دولت ژاپن اعلام کرد شینزو آبه، نخست‌وزیر این کشور در نظر دارد تا افزایش در مالیات فروش را دو سال و نیم به تعویق بیندازد. این در حالی است که آبه خود را برای انتخابات ملی آماده می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن برنامه خود در خصوص به تعویق ‌انداختن افزایش مالیات تا اکتبر 2019 را به استحضار تارو آسو وزیر دارایی این کشور و ساداکازو تانیگاکی، دبیر کل حزب حاکم لیبرال‌دموکرات رساند. 
نخست وزیر ژاپن که وعده داده بود قدم‌هایی را برای تحریک رشد اقتصادی و پیشبرد اصلاح ساختاری بردارد. بعد از میزبانی نشست رهبران گروه هفت در روز جمعه، آبه اعلام کرد ژاپن تمامی ابزارهای سیاست‌گذاری (نظیر احتمال به تعویق انداخنن افزایش مالیات)‌ را به منظور اجتناب از وقوع بحران اقتصادی در مقیاس بحران مالی سال 2008 به کار خواهد گرفت.
آبه افزود: «اگر پاسخ‌های سیاست‌گذاری مناسب اتخاذ نشود، خطر سقوط اقتصاد جهانی به درون بحران وجود دارد. به همین منظور،‌ ژاپن باید موتور آبه‌نومیکس را مجددا روشن کند.»
آبه از مدتها پیش اعلام کرده بود که قصد دارد در آوریل سال آینده نرخ مالیات را از 8 درصد به 10 درصد افزایش دهد تا از مواجهه ژاپن با بحرانی به بزرگی شوک «لمن‌برادرز» جلوگیری کند.
وی اعلام کرد گروه هفت یک احساس مشترک در خصوص بحران جهانی دارد که بیشترین میزان این نگرانی در خصوص کندی اقتصادهای در حال ظهور نظیر چین بوده است. 
آبه نظر خود را در خصوص تاخیر در افزایش مالیات پس از دیدار با کومیتو، رئیس حزب موتلفه لیبرال دموکرات، در انتهای دوره کنونی مجلس در روز چهارشنبه اعلام خواهد کرد.
پس از اینکه در سال 2014، آبه به منظور کاهش بدهی دولت، مالیات را از 5 درصد به 8 درصد افزایش داد، ژاپن وارد رکود شده و مصرف نیز هنوز بهبود نیافته است.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ژاپن افزایش مالیات را تا سال 2019 به تعویق می‌اندازد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات