الگوی زیست فرهنگی هنری کشور تدوین می‌شود

محمدمهدی احمدی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی لحاظ کردن فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه مسایل فرهنگی و هنری در اولویت است و این نظرات را به عنوان مبنا قرار خواهد داد تا بتواند یک الگوی زیست فرهنگی هنری برای خود تعریف کند.

وی افزود: در راستای شعار سال که مقام معظم رهبری آن را «سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامیده اند، ستادی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با رویکرد گفتمان سازی و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی تشکیل شده تا شیوه های فرهنگ سازی این مقوله را بررسی کنند.

شناسایی فعالان حوزه فرهنگ و هنر در استان ها

احمدی خاطرنشان کرد: در حوزه های فرهنگی و هنری، اصالت به برنامه های فرهنگی استان ها داده شده است و فرهنگیان و هنرمندان توانمندی در استان ها وجود دارند که باید شناسایی شوند تا بتوانند در عرصه های ملی و بین المللی نقش آفرینی کنند.

مدیرکل دفتر امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: از نظر بودجه فرهنگی استان ها، هنوز در وضعیت مطلوب اعتباری قرار نداریم هرچند که در سال جاری نسبت به سال گذشته رشد اعتباری خوبی را شاهد هستیم.

احمدی با اشاره به تاثیر برجام بر دیپلماسی فرهنگی و هنری در نظام بین الملل، گفت: برجام دارای یک فرایندی است که باید روند آن طی شود تا تاثیر خود را نشان دهد ولی با این حال پس از برجام، تعاملات کشور در دیپلماسی فرهنگی و هنری پیشرفت داشته و در زمینه اعزام گروه ها به سایر کشورها مشکلات کاهش یافته است.

اتمام پروژه های نیمه تمام فرهنگی در اولویت است

مدیرکل دفتر امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه رفع مشکلات بخش فرهنگ و هنر، تکمیل پروژه های نیمه تمام را در اولویت اقدامات خود قرار داده و در مورد معضلات فرهنگی نیز، موضوعات مربوط جوانان و خانواده را در اولویت برنامه های خود لحاظ کرده است.

احمدی بیان داشت: واقعیت این است که در جامعه امروز نظام خانواده در کشور با مشکلاتی مواجه شده و برای رفع این معضلات در کنار کارهای پژوهشی، توجه به خانواده و جوانان در اولویت برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد.

مدیرکل دفتر امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به لزوم گسترش فرهنگسراها در استان مرکزی و تکمیل فرهنگسرای محلات تاکید کرد: از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی خواسته شد تا لیست پروژه هایی که بیش از ۷۰ درصد کار ساخت آن انجام شده را به وزارت خانه ارسال کند تا در اولویت تکمیل و تخصیص اعتبار قرار گیرند.

وی خاطرنشان ساخت: باید وضعیت موجود و وضعیت مطلوب فرهنگی در هر منطقه شناخته شده و برای رسیدن به شرایط مطلوب برنامه ریزی و اقدام شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «الگوی زیست فرهنگی هنری کشور تدوین می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات