برخورد باتخلف استفاده از افزودنی های غیرمجاز در نانوایی های استان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، ‌معدن و تجارت آذربایجان شرقی، حسین نجاتی پیش از ظهر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: با نانوای های که نسبت به افزودن مواد غیر مجاز به محصولات خود اقدام کنند برخورد شدید صورت خواهد گرفت.

وی افزود: برمبنی بررسی صورت گرفته تنها در کمتر از ۱۰ واحد نانوایی در سطح شهر تبریز از افزودنیهای غیر مجاز استفاده می شد که خود این واحدها نیز بدون مجوز و غیر قانونی اقدام به پخت نان می کردند.

نجاتی با اشاره به اینکه نان به عنوان قوت اساسی در فرهنگ ما ایران جایگاه خاصی دارد اظهار داشت: به همین منظور سلامت و سالم بودن این ماده غذایی نیز باید مورد توجه همه از خود مردم تا مسئولین قرار گیرد چرا که کوچکترین بی توجهی در این زمینه سلامت خانواده ها و در نتیجه جامعه را با خطر مواجه خواهد کرد.

رییس سازمان صنعت، ‌ معدن و تجارت آذربایجان شرقی تاکید کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت با متخلفان از طریق مراجع قانونی برخورد خواهد کرد و در مقابل با نانوایانی که به تعهدات خود در قبال جامعه و شهروندان عمل خواهند کرد تقدیر و قدرانی خواهد شد.

نجاتی از مصرف کنندگان نیز خواست تا با تغییر نگرش خود نسبت به نان سفید به عنوان محصول سالم، مسئولین نظارتی و خود نانوایان را در عرضه محصولات سالم وبا کیفیت یاری کنند چرا که سفید بودن نان به منزلی سالم و با کیفیت بودن آن نیست بلکه برعکس رنگ نان هرچه تیره باشد نشان از نداشتن افزودنی و سبوس دار بودن آن است.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برخورد باتخلف استفاده از افزودنی های غیرمجاز در نانوایی های استان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات