هزار و60 میلیاردریال به تکمیل طرح های نیمه تمام گلستان تخصیص می یابد

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، حسینقلی قوانلو در نشست اقتصاد مقاومتی گلستان افزود: این اعتبارات از محل طرح های ویژه اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.
به گفته وی از 250 پروژه ملی که در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به تصویب رسید، 23 پروژه به پیشنهاد وزارت صنعت بود که هفت پروژه برای سال جاری مصوب شده است.
وی با بیان این که یکی از اولویت های امسال رونق تولید و تعیین تکلیف 7500 واحد تولیدی در سطح کشور است، یادآور شد: 317 طرح در استان مشمول این طرح قرار می گیرند و در مجموع چهار هزار و 220 میلیارد ریال از این منابع به استان تخصیص پیدا خواهد کرد.
قوانلو گفت: تامین سرمایه در گردش 238 واحد کوچک و 26 واحد متوسط و همچنین تکمیل طرح های نیمه تمام از جمله برنامه ها در این قالب است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان افزود: در کشور 2 هزار طرح نیمه تمام صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد وجود دارد که سهم استان 53 طرح می باشد.
وی تصریح کرد: مکانیزم پرداخت این تسهیلات به نحوی است که اعتبارات به طرح هایی داده می شود که سرمایه گذار 60 درصد آورده داشته باشد و از طرفی طرح های پیشنهادی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مورد بررسی قرار می گیرد و تلاش می شود که این واحدها فعال شود.
قوانلو همچنین یادآور شد: تامین اجتماعی باید اشتغال ایجاد شده را به مدت 9 ماه تایید کند و پس از آن یارانه تسهیلات به واحدها تعلق می گیرد.

* 407 میلیون دلار سهم صادرات غیر نفتی گلستان
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان در خصوص صادرات غیرنفتی نیز گفت: برای سال جاری رشد صادرات غیرنفتی 10 میلیارد دلاری نسبت به سال گذشته در کشور پیش بینی شده است که در برش استانی سهم گلستان 407 میلیون دلار خواهد بود.
وی به صادرات گوشت مرغ از استان اشاره کرد و افزود: سال گذشته 12 هزار تن گوشت مرغ صادر شد و در سال جاری نیز استان توان تولید بیش از 100 تن مازاد و فراهم کردن امکان صادرات آن را دارد.
به گفته وی این استان در سال گذشته توانست بیش از 24 درصد صادرات گوشت مرغ کشور را به خود اختصاص دهد.

*توانایی صادرات 70 هزار تن گوشت مرغ
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی گلستان نیز گفت: ظرفیت صادرات 65 تا 70 هزار تن گوشت مرغ از استان وجود دارد.
حسین کاویانی افزود: گلستان در بخش تولید و صادرات ظرفیت های خوبی دارد، یکی از مزیت های استان برای صادرات، گوشت مرغ است که سال گذشته 24 درصد کل صادرات کشور از گلستان انجام شد.
وی یادآور شد: سالانه حدود 150 هزار تن گوشت مرغ در استان تولید می شود و ظرفیت 100 تا 150 هزار تن دیگر نیز وجود دارد.
به گفته کاویانی، با فعال کردن بخشی از تولید می توانیم 65 تا 70 هزارتن صادرات گوشت مرغ داشته باشیم.
وی تصریح کرد: البته تحقق صادرات محصولاتی مانند گوشت مرغ، سیب زمینی و لبنیات نیاز به پیش شرط هایی مانند اختصاص یارانه تشویقی صادرات دارد که اگر اتفاق بیفتد می توانیم به تحقق هدفگذاری در استان خوشبین باشیم.

*اشتغال یکی از اولویت های اقتصاد مقاومتی
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری گلستان نیز ایجاد اشتغال را یکی از اولویت‎ های نخست ستاد اقتصاد مقاومتی برشمرد.
محمود ربیعی گفت: 12 کارگروه در بحث اقتصاد داریم و باید ارتباط منطقی بین کارگروه‎ ها ایجاد شود تا هم‎ افزایی داشته باشند.
وی تصریح کرد: بحث اشتغالزایی در اولویت فعالیت های ستاد اقتصاد مقاومتی است و باید راهکارهای اجرایی شدن آن را بررسی کنیم.
به گفته وی،16 فروردین سال 1395 وظیفه دستگاه ‎های اجرایی در این حوزه ابلاغ شده است و باید با این وظیفه ‎مندی حرکت کنیم.
3014/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هزار و60 میلیاردریال به تکمیل طرح های نیمه تمام گلستان تخصیص می یابد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات