افزایش 12 درصدی صادرات غیرنفتی لرستان در سالجاری

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان افزود: با توجه به ظرفیت های استان، پیش بینی می شود میزان صادرات بیش از رقم تعیین شده باشد.
وی اظهار داشت: در این جلسه باید میزان صادرات گمرک استان در دو ماهه امسال اعلام می شد که به دلیل نقص سامانه گمرکی و عدم گزارش گیری، این مهم محقق نشده است.
بازوند با بیان اینکه ارزش صادرات سال گذشته 196 میلیون دلار بوده ادامه داد: در دو ماه اخیر پتروشیمی لرستان 600 تن صادرات داشته است.

***سهم صنعت از صادرات غیرنفتی لرستان 86 درصد است
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان نیز گفت: سال گذشته 196 و سال 93 نیز 95 میلیون دلار انواع کالای غیرنفتی از استان صادر شده است.
رضا صفی خانی افزود: بیش از 42 میلیون دلار در سال 93 و بیش از 49 میلیون دلار طی سال گذشته از طریق گمرک استان صادر شده است.
وی با بیان اینکه صادرات کالا از گمرک استان 16 درصد افزایش یافته گفت: سهم بخش های صنعت، معدن و کشاورزی از این میزان به ترتیب 86.5 ، 4.5 و 9 درصد بوده است.

***600تن محصولات پتروشیمی از گمرک لرستان لرستان صادر شد
معاون مدیرعامل پتروشیمی لرستان نیز گفت: در سال گذشته 96 هزار تن تولید آزمایشی این کارخانه بوده که 48 هزار تن آن صادر شده است.
رضا صادقی افزود: چنانچه ارزش تقریبی هر تن پلی اتیلن 1000 تا یکهزار و 100 دلار محاسبه شود، ارزش صادرات این مجتمع 50 هزار دلار بوده است.
وی با بیان اینکه سال گذشته تمامی صادرات استان از مرز بازرگان و بندرعباس بوده، اظهار کرد: طی دو ماهه امسال 600 تن محصول بوتن از طریق گمرک لرستان صادر شده است.
صادقی تولید امسال پتروشیمی استان را 13 هزار تن پلی اتیلن برشمرد و افزود: تاکنون 10 هزار تن از این محصول صادر شده که از این میزان 100 تن به صورت آزمایشی به عراق صادر شده است.
وی متوسط ظرفیت تولید پتروشیمی استان را 330 هزار تن عنوان کرد و گفت: 85 درصد از این میزان صادراتی است.
به گفته صادقی در حال حاضر از ظرفیت تولید روزانه یکهزار تنی پتروشیمی، 350 تا 400 تن محقق شده است.
7269/6006

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش 12 درصدی صادرات غیرنفتی لرستان در سالجاری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات