اطلاعات دقیقی از وضعیت صنعت البرز در دسترس نیست

به گزارش ایرنا، رحیم بنا مولایی روز شنبه در چهارمین نشست هم اندیشی مشترک با مدیران و مسئولان شهرک های صنعتی استان البرز افزود: اکنون تعدادی از صنایع استان به علل مختلف نیمه فعال یا تعطیل هستند که انتظار می رود مسئولان ذیربط گزارش دقیقی از وضعیت فعالیت تمام صنایع در اختیار اتاق بازرگانی قرار دهند.
وی بیان داشت: یکی از شرایط سرمایه گذاری آگاهی لازم از وضعیت فعالیت صنایع در هراستان است که با توجه به حضور سرمایه گذاران خارجی و داخلی در البرز باید وضعیت کاری صنایع برای تصمیم گیران مشخص شود.
بنامولایی در بخش دیگر اظهاراتش با تاکید بر اینکه سیاست های اقتصاد مقاومتی باید در چرخه اقتصاد و تولید کشور شکل بگیرد، گفت: زمانی اقتصاد مقاومتی اجرایی می شود که اداره کار و رفاه اجتماعی و تأمین اجتماعی استان گزارشی از آمار بیکاری، فهرست افراد بیمه شده و اشتغال را مشخص کنند.
رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز با اشاره به این نکته که شهرک صنعتی اشتهارد بزرگترین شهرک خاورمیانه است، اظهار کرد: ارایه آمار از وضعیت واردات و صادرات این شهرک لازم و ضروری است.
بنامولایی ادامه داد: در شهرک های صنعتی استان تعداد بسیاری از واحدهای تولیدی غیر فعال و راکد هستند اما با این حال سازمان صنعت و معدن استان به دنبال تاسیس شهرک جدید صنعتی است.
وی تصریح کرد: برای رفع این مشکل باید برنامه ها اصولی و مدیریت صحیح به مرحله اجرا در آید.
رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به اینکه بدنه های دولت نباید صرفا با آمارگیری بسته شود گفت: امسال را مقام معظم رهبری به عنوان سال اقدام و عمل نامگذای کرده اند که این امر می طلبد دولت تدبیر و امید همانند دولت نهم و دهم تنها به ارایه آمار بسنده نکرده و به دنبال رفع موانع و مشکلات بخش صنعت باشد.
بنا مولایی با اشاره به اینکه یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی حمایت از صنایع کوچک و متوسط است، تاکید کرد: صنایع کوچک به علت ویژگی و قابلیت های خاص خود، نقش مؤثری در توسعه اقتصادی، اشتغال زایی و افزایش درآمد سرانه ملی ایفا می کند .
وی افزود: استفاده بهینه از امکانات و جلوگیری از اتلاف سرمایه های ارزشمند صنعتی و تغییر در رویکرد تولید از جمله سیاست هایی است که در توسعه واحدهای صنعتی باید دنبال شود.
7411/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اطلاعات دقیقی از وضعیت صنعت البرز در دسترس نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات