طیبی:حفظ اقتدار کشور در گرو نگاه دانش بنیان است

حمیدرضا طیبی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا به نقش تولید ملی در اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: منظورمان از اقتصاد مقاومتی این است که اقتصاد علاوه بر اتکا بر تولید ملی باید به دانش و فناوری هم متکی باشد تا در مواقعی مانند تحریم کشور دچار مشکل و بحران نشود.
وی اظهار کرد: ما اگر بخواهیم در اقتصاد مقاومتی به پیشرفت های خوبی دست یابیم و صاحب دانش و فناوری شویم باید از همه راه های معقول و ظرفیت های موجود استفاده کنیم.
طیبی بااشاره به اینکه باید وفاق ملی برای رسیدن به پیشرفت داشته باشیم، اظهار کرد: تا زمانی که آن را محقق نکنیم به اقتصاد مقاومتی دست نخواهیم یافت.
رییس جهاددانشگاهی با طرح این موضوع که تفکر اقتصادمقاومتی در مقام نظر حتما در بین مسئولان وجود دارد، گفت: اما اینکه آیا این موضوع به روش علمی به پیش می رود، جای بحث و بررسی دارد.
وی با اشاره به اینکه اجرای دقیق این موضوع نیاز به افراد کاربلد و متخصص دارد، اظهار کرد: مومن، انقلابی و فن سالار را از مهمترین ویژگی های این افراد است و کار باید به آنان واگذار شود.
طیبی ادامه داد: دهه چهارم انقلاب اسلامی به دهه پیشرفت نامگذاری شده و مقام معظم رهبری در سال های اخیر به صورت مداوم به تحقق اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان تاکید دارند.
وی با اشاره به اینکه کشور باید وفاق سیاسی حول موضوعات ملی به وجود آید، بیان کرد: موضوعات ملی نباید در گردش سیاسی تغییر کند. بخش اعظمی از موضوعات ملی کشور موضوعات اقتصادی و متکی بودن آن به تولید ملی است.
رییس جهاد دانشگاهی، توسعه و پیشرفت کشور را حاصل برنامه ریزی جامع،دقیق و درازمدت و نیز هماهنگ عمل کردن نهادهای مرتبط دانست و گفت: ما نتوانستیم برنامه جامع و دراز مدت تدوین کنیم.
وی گفت: هماهنگ عمل کردن نهادهای مرتبط یعنی اینکه در گردش سیاسی برنامه عوض نشود، درغیر این صورت نمی توان برنامه ریزی بلندمدت برای توسعه و پیشرفت متکی بر توان ملی داشت.
علمی ** 1201 **1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طیبی:حفظ اقتدار کشور در گرو نگاه دانش بنیان است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات