رتبه های برتر اولین دوره دانش آموختگی دکتری پژوهشی علوم پزشکی معرفی شدند

رتبه های برتر نخستین دوره دانش آموختگی دکتری پژوهشی علوم پزشکی معرفی شدند
به گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در نخستین جشن دانش آموختگی دوره های دکتری پژوهشی (PHD by Research) دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، از چهار فارغ‌التحصیل برتر با اهدای گرنت پنجاه میلیون ریالی برای شرکت در کنگره های بین المللی تقدیر شد.
از میان افراد برگزیده، دکتر محمد رستمی نژاد فارغ التحصیل پژوهشکده بیماری های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با چاپ 17 مقاله منتج از پایان نامه نمایه شده درISI و همچنین مقاله چاپ شده در نشریه ای با (ضریب تاثیر) IF برابر با 10.7 رتبه نخست را به خود اختصاص داد.
رتبه دوم را نیز دکتر محمد حسن زاده محله، از دانشگاه علوم پزشکی تبریز دارای 11 مقاله منتج از پایان نامه نمایه شده در ISI، رتبه سوم را دکتر سیدحسن ابوالحسنی از دانشگاه علوم پزشکی تهران دارای مقاله منتج از پایان نامه چاپ شده در نشریه ای با IF برابر با 11.4 و رتبه چهارم را دکتر رامین شاکری از دانشگاه علوم پزشکی تهران دارای مقاله منتج از پایان نامه چاپ شده در نشریه ای با IF برابر با 9.3 را از آن خود کردند.
دکتر شاهین آخوندزاده قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در ابتدای این مراسم با بیان این که در کشورهای پیشرفته دنیا پژوهش در دپارتمان های آموزشی، انجام می شود، گفت: در این کشورها، مراکز تحقیقاتی در کنار آموزش، تحقیق را جدی می‌گیرند؛ شاید ما نیز اگر در کنار مراکز آموزشی، پژوهش را جدی می‌گرفتیم اکنون شرایط بهتری داشتیم.
وی با تاکید بر اهمیت توانمندی فارغ التحصیلان دوره های دکتری پژوهشی اظهار کرد: در دنیا هیچ اهمیتی ندارد که از کجا فارغ التحصیل شده باشید یا عنوان درجه ای که کسب کرده اید چیست؛ آنچه اهمیت دارد این است که بتوانید توانایی هایی را که در کنار اساتید به دست آورده اید، عرضه کنید.
دکتر رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، یکی از مهمترین دلایل راه‌اندازی دوره دکتری پژوهش را استفاده از ظرفیت‌ها‌ی تحقیقاتی مراکز تحقیقاتی برجسته و ملی خواند و افزود: بودجه‌ پژوهش در سال گذشته به 2.5 برابر سال 93 افزایش یافت و وضعیت سال جاری نیز به همین منوال است.
وی با اشاره به فارغ التحصیلی 70 دانش آموخته دوره دکترای پژوهشی گفت: این افراد تحصیلات خود را در 10 دانشگاه و 38 مرکز تحقیقاتی به اتمام رساندند و میانگین تعداد مقالات منتج از پایان نامه برای هر یک از آنها حدود پنج مقاله است که میانگین خوبی است.
دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزیر بهداشت، دکتری پژوهش را از بحث های تاثیرگذار در پیشرفت آموزش و پژوهش خواند و افزود: آموزش عالی و تحصیلات تکمیلی بیش از هر مقوله دیگری مورد توجه سیاستمداران، جامعه شناسان و اقتصاددانان قرار گرفته و در هر گوشه از دنیا که برنامه توسعه ای وجود داشته، همزمان به گسترش تحصیلات تکمیلی نیز توجه شده است.
وی با بیان اینکه حدود 10 درصد از دانشجویان دکتری تخصصی، پژوهش محور هستند، گفت: توسعه تحصیلات تکمیلی یکی از محورهای برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی است بنابراین باید رشته ها و مقاطعی توسعه یابند که در قالب نظام نوآوری قابلیت تولید دانش، محصول و خلق ثروت دانش بنیان را داشته باشند؛ در این میان، الگوی دکتری پژوهش محور با تکیه بر ارتقای توان پژوهش و تولید فناوری دانشجویان می تواند محور چنین توسعه ای در کشور باشد.
در پایان این مراسم از چهار فارغ التحصیل برتر دوره دکتری پژوهشی تقدیر شد که معیار این انتخاب، چاپ بیشترین تعداد مقاله منتج از پایان نامه و چاپ مقاله منتج از پایان نامه در نشریاتی با ضریب تاثیر بالا بود.
علمی **1354**1834

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رتبه های برتر اولین دوره دانش آموختگی دکتری پژوهشی علوم پزشکی معرفی شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات