ظهور اقتصاد مقاومتی موجب شکوفایی وقف خواهد شد

اعظم قلی زاده پاشا که سابقه درخشان و طولانی در امر کارآفرینی و توسعه صنعت کشور دارد و همچنین دارای ابتکارات و نوآوری های زیادی نیز هست، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا با اشاره به جایگاه وقف در جوامع اسلامی گفت: نه تنها وقف در دین مبین اسلام و در بین مسلمین جهان دارای جایگاه ارزشمندی است بلکه در کشورهای غیراسلامی هم با عناوینی همچون خیریه از آن یاد می شود.
وی با اشاره به اینکه وقف در شکوفایی اقتصادی هر کشوری موثر است، افزود: وقف یک سنت حسنه در جوامع اسلامی است و اگر این سنت در جهان اسلام اجرایی شود می تواند به شکوفایی اقتصادی کشورها کمک کند.
قلی زاده پاشا خاطرنشان کرد: وقف یک حرکت بسیار مبارک است و از این طریق موفقیت های بسیاری نصیب ایران شده است و اگر اقتصاد مقاومتی که جزء یکی از اساسی ترین راه حل ها برای اقتصاد کشورمان است به منصه ظهور برسد، وقف شکوفا خواهد شد.
این واقف بعنوان اولین خیر نیک اندیشی است که اختراع خویش را در راستای توسعه علم و فناوری جهان اسلام ماندگار کرد.
اختراع وی که 'تعدیل آب شور جهت امور کشاورزی' است موجب رشد و توسعه اقتصادی ایران و تحول صنعت کشاورزی در تمامی جهان می شود.
قلی زاده پاشا، نیمی از درآمد حاصل از اختراع خود را وقف جایزه مصطفی (ص) کرده است.
علمی**2038**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ظهور اقتصاد مقاومتی موجب شکوفایی وقف خواهد شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات