تصفیه هوا با «مولکول»!

عصرایران؛ محمد مهدی حیدرپور - آلاینده های هوا هیچ تبعیضی بین قربانیان خود قائل نمی شوند. آنها سلامت انسان را تحت تاثیر قرار می دهند و در بدترین موارد فرد را به بستر بیماری می فرستند. اما زمان آن فرا رسیده تا در برابر این آلاینده ها اقدامی انجام دهید. دستگاه تصفیه کننده هوای مولکول این امکان را برای شما فراهم می کند تا آلودگی هوای داخل ساختمان را به طور کامل از بین ببرید.

تصفیه هوا با «مولکول»!

به گزارش "گروه علم و فناوری" عصرایران، با بکارگیری فناوری اکسیداسیون فوتو الکتروشیمیایی (PECO)، مولکول نخستین دستگاه تصفیه هوا برای استفاده در سطح مولکولی محسوب می شود. طرز کار این دستگاه به این صورت است که پس از ورود هوا از قسمت پایین به داخلی بدنه استوانه‌ای این دستگاه که از جنس آلومینیوم است، هوا از یک پیش فیلتر عبور می کند تا در ابتدا ذرات بزرگتر پیش از آن که جریان هوا به یک فیلتر با پوشش نانوذرات برسد، گرفتار شوند. هنگامی رسیدن هوا به فیلتری که از پوشش نانوذرات بهره می برد با فعال شدن نور یک واکنش شیمیایی شکل می گیرد که آلاینده ها را به اجزا بی ضرر تقسیم می کند.

دستگاه تصفیه هوا مولکول قادر است مواد شیمیایی هوا، باکتری ها، کپک ها، ویروس ها و عوامل حساسیت‌زا که 1000 برابر کوچکتر از آن هستند که توسط فیلترهای HEPA استاندارد گرفتار شوند را نابود می کند. آن چه باقی می ماند جز هوای پاک نیست که ریه های انسان می توانند از تنفس آن لذت ببرند. امکان کنترل این دستگاه تصفیه کننده هوا از راه دور توسط گوشی هوشمند نیز وجود دارد. مولکول به قیمت 500 دلار پیش فروش شده است.

برای خواندن مطالب بیشتر در زمینه علم و فناوری به اینجا مراجعه کنید.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تصفیه هوا با «مولکول»!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات