کدام کشورها از کدام پیام رسان ها استفاده میکنند؟

مطالعه اخیری که بر روی 187 کشور از سراسر دنیا انجام شده است نشان میدهد که نرم افزارهای پیام رسان از گستردگی و اشاعه زیادی در کشورها برخوردار هستند و در این میان نرم افزار واتس اپ بیشترین استفاده را در میان سایر نرم افزارهای پیام رسان دارد.

کدام کشورها از کدام پیام رسان ها استفاده میکنند؟

آنگونهه که به نظر میرسد بیش از نیمی از کشورهای جهان که از نرم افزارهای پیام رسان بهره میگیرند، نرم افزار واتس اپ را به عنوان نرم افزار محبوب خود استفاده میکنند. این مطالعه از سوی موسسه Digital Vision صورت گرفته است که طی آن داده های مربوط به استفاده از دستگاه های اندروید در 187 کشور جهان مورد بررسی قرار گرفته است.

بر اساس این مطالعه 55.6 درصد از کل کشورهای جهان نرم افزار واتس اپ را استفاده میکنند و نرم افزار پیام رسان فیسبوک با فاصله زیاد در مکان دوم قرار دارد. هژمونی نرم افزار پیام رسان چینی با نگاهی به این نقشه که استفاده از نرم افزارها را با استفاده از رنگ های مختلف نشان داده است، مشخص میشود:

کدام کشورها از کدام پیام رسان ها استفاده میکنند؟

کشورهایی مانند برزیل، روسیه، هند، مکزیک و بسیاری از کشورهای جنوب آفریقا، اروپا، آسیا و آفریقایی از نرم افزار واتس اپ استفاده میکنند. در 109 کشور مورد مطالعه این نرم افزار برترین نرم افزار مورد استفاده بوده است و نرم افزار پیام رسان فیسبوک تنها در 49 کشور ارجحیت دارد. این نرم افزار در کشورهای استرالیا، کانادا و ایالات متحده بیش از همه مورد استفاده قرار میگیرد.

سومین نرم افزار برتر در این مطالعه نرم افزار وایبر است که بیش از همه در کشورهای شرق اروپا نظیر بلاروس، مولداوی و اوکراین مورد استفاده است و البته برخی کشورهای آسیا نظیر سریلانکا و عراق و لیبی نیز از نرم افزار وایبر استفاده میکنند.

در ژاپن بدون هیچ تعجبی نرم افزار لاین محبوب ترین پیام رسان است و مردم ژاپن به شکل متوسط روزانه 40 دقیقه از این ابزار استفاده میکنند. نرم افزار Wechat همچنان یکی از محبوب ترین نرم افزارهای پیام رسان در چین است و با توجه به جمعیت بالای این کشور، این نرم افزار به تنهایی کاربرانی برابر با همه نرم افزارهای فهرست شده در این مطالعه را دارد.

از دیگر نرم افزارهای مورد توجه در این مطالعه نرم افزار تلگرام است که به ویژه در ایران مورد استفاده قرار دارد و همچنین نرم افزارهای Kakao Talk (کره جنوبی) Imo (کوبا) Zalo (ویتنام) ChatOn (اریتره) و BBM (اندونزی) است. در واقع در اندونزی بیش از 87 درصد از کاربران از نرم افزار پیام رسان بلکبری یعنی BBM استفاده میکنند.

منبع: آی تابناک

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کدام کشورها از کدام پیام رسان ها استفاده میکنند؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات