حسابرسی‌ از شهرداری باید دوباره در دستور کار شورا قرار گیرد


رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر گفت: حسابرسی‌های مربوط به سال 92 پنج منطقه شهرداری تهران، انجام شده و بررسی ادامه حسابرسی‌ها باید در دستور کار شورا قرار گیرد و کمیسیون برنامه و بودجه آمادگی دارد در هر تاریخی که نظر اعضای شورا باشد آن را به صحن شورا بیاورد.
علیرضا دبیر در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به اینکه حسابرسی سال 92 از پنج منطقه آماده است و تلفیق سال 90 هم انجام شده است، بررسی گزارش‌های حسابرسی در صحن علنی را ضروری دانست و گفت: ما در ارائه گزارش تلفیق بودجه عقب هستیم و باید با سرعت بیشتری گزارش‌های تلفیق را به صحن بیاوریم.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران به تأخیر در ارائه گزارش تلفیق سال 91 اشاره و تصریح کرد: برای ارائه گزارش تلفیق سال 91 شهرداری تأخیر داشته است که اشتباه است اما به اعضای شورا قول داده‌اند که سریعا تأخیری که مربوط به سال‌های گذشته است را جبران کنند.
دبیر در ادامه به حسابرسی‌ها از سازمان‌های شهرداری هم اشاره کرد و گفت: پیش نویس حسابرسی از سازمان‌های شهرداری تهران در سال 93 آماده است و اگر در دستور کار شورا قرار گیرد آن را به صحن شورا می‌آوریم.
دبیرهمچنین به تفریغ سال 93 اشاره کرد و گفت: تفریغ سال 93 کمتر از یک ماه دیگر آماده است و آن را به صحن شورا خواهیم آورد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه مهمترین ابزار نظارتی شورا بحث حسابرسی‌ها است باید آن را جدی گرفت تا با ارائه آن در صحن شورا مردم نیز از چند و چون کارها در شهرداری تهران اطلاع پیدا کنند.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا تاکید کرد: ورود ما در سال گذشته به بحث حسابرسی‌ها باعث شده تا بساط بخشی از بی انضباطی‌های مالی در شهرداری برچیده شود و مدیران به راحتی هر چیزی را امضاء نکنند، اعضای شورا باید از این ابزار با قوت استفاده کنند.انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حسابرسی‌ از شهرداری باید دوباره در دستور کار شورا قرار گیرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات