توسعه همکاری‌های تهران و وین به منظور ارتقای کیفیت زندگی در پایتخت


شهرداران تهران و وین طی دیداری رسمی و امضاء توافق نامه همکاری بین دو کشور که با حضور شهرداران و مدیران ارشد دو پایتخت در محل برج میلاد تهران برگزار شد، به بررسی زمینه های همکاری مشترک میان دو پایتخت پرداختند.
به گزارش سرویس شهری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد باقر قالیباف طی سخنانی در این دیدار ابراز امیدواری کرد که سفر شهردار وین به تهران و امضای توافق نامه همکاری آغاز خوبی برای همکاری های مشترک باشد.
وی با اشاره به وسعت، جمعیت، تردد بالای شهروندان و آلودگی هوا در شهر تهران عنوان داشت: ما در تهران کار سختی پیش رو داریم چرا که روزانه باید به 12 میلیون نفر خدمت رسانی کنیم. البته در این زمینه تا کنون زیرساخت های خوبی در شهر ایجاد شده که با سرعت در حال تکمیل این زیرساخت‌ها هستیم.
شهردار تهران به اقدامات صورت گرفته در حوزه توسعه حمل و نقل ریلی در پایتخت اشاره کرد و گفت: هم اکنون حدود 200 کیلومتر مترو در شهر تهران ساخته شده که این میزان در یک سال و نیم آینده به 300 کیلومتر خواهد رسید تا از این طریق بتوانیم آرامش خوبی را در شهر ایجاد کرده و روزانه 10 میلیون مسافر را به وسیله مترو جا به جا کنیم.
قالیباف ارتقای کیفیت زندگی در وین را یکی از نقاط قوت این شهر دانست و گفت: در طول سال های گذشته تاکید داشته ایم تا کیفیت زندگی در شهر تهران را بالا ببریم و در این زمینه برنامه ریزی‌های مناسبی نیز صورت گرفته است.
وی در ادامه ابعاد مختلف همکاری‌های مشترک تهران و وین را برشمرد و ابراز داشت: در حوزه اقتصادی می‌توان همکاری‌های مشترک را میان بانک شهر و بانک‌های وین آغاز کرد تا از این طریق بتوانیم سرمایه گذاری مشترکی در زمینه‌های مختلف به منظور ارتقای کیفیت زندگی داشته باشیم.
شهردار تهران همچنین از حوزه حمل و نقل، بازیافت زباله، گردشگری، آلودگی هوا، آموزش، انتقال تجربیات و مسایل علمی به عنوان دیگر زمینه‌های همکاری مشترک یاد کرد.
قالیباف در پایان تاکید کرد: به منظور پیگیری مفاد توافق همکاری میان دو شهر، کارگروه مشترکی در شهرداری های تهران و وین ایجاد می‌شود تا از این طریق با بانک‌ها، هیات‌های اقتصادی و کارشناسان شهری مذاکره شده و پروژه‌های آتی تعریف شود.
بر اساس گزارش شهرنوشت، «میشاییل هویپل»، شهردار وین نیز طی سخنانی در این دیدار ضمن ابراز شگفتی از پیشرفت‌های تهران، تصریح کرد: هم اکنون سلسله اقداماتی در شهر تهران دنبال می شود که ضروری است در سفرهای آتی روی این اقدامات کار کرده و همکاری‌های مشترک را گسترش دهیم.
وی با اشاره به همکاری‌های صورت گرفته میان وین و شهرهای مسکو و استانبول، تاکید کرد: ما نمی خواهیم زنجیره ای از مجموعه هیات های اقتصادی اتریش باشیم بلکه به دنبال آن هستیم که جایگاه ویژه‌ای در رابط شهری میان دو پایتخت برقرار کنیم.
شهردار وین با اشاره به امضای قراردادهای همکاری با شهرهای مختلف دنیا به منظور کمک به حل مشکلات و نیازهای مشترک، عنوان داشت: شهرهای توسعه یافته نیازها و چالش های مشابهی دارند که در این راستا می توان از تجارب متقابل برای حل این چالش‌ها استفاده کرد.
وی اظهار کرد: با امضای تفاهم نامه میان دو شهر گام اولیه خوبی برای ادامه همکاری‌ها بنا گذاشته می شود تا در ادامه گفت و گوهای کارشناسی دو طرف نیز ادامه پیدا کند و سنگ بنای پایداری را برای استمرار فعالیت‌های مشترک بنا بگذاریم.
هویپل در ادامه از حوزه‌های زیرساخت‌ها و فناوری شهری، گردشگری، علمی و آموزشی و فرهنگی و هنری به عنوان محور همکاری های مشترک یاد کرد و گفت: آنچه بستر مناسب را فراهم می کند، آگاهی از وضعیت طرف مقابل است تا بتوان کارهای لجستیکی را بر اساس آن دنبال کرد و مناسبات عمیق و پایداری را شکل داد.
براساس گزارش سایت شهرنوشت، شهردار وین ضمن استقبال از توسعه همکاری های اقتصادی و بانکی میان دو پایتخت، تاکید کرد: همکاری‌های بانکی می تواند بستر مناسبی را برای تضمین کارهای مشترک و ایجاد اعتماد برای سرمایه گذاران ایجاد کرده و آینده بسیار خوبی پیش روی دو شهر قرار دهد.انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توسعه همکاری‌های تهران و وین به منظور ارتقای کیفیت زندگی در پایتخت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات