محیط‌بانان دوره خاص یگانی را فرا می‌گیرند

به گزارش خبرنگار مهر، مهناز مظاهری صبح یکشنبه در بازدید معصومه ابتکار از مرکز آموزش های محیط بانی دانشکده محیط زیست در جمع خبرنگاران، هدف از برگزاری دوره های آموزشی محیط بانان را آشنایی آنها با شرایط سخت زندگی و چگونگی رفتار با محیط زیست و مبحث مهم تنوع زیستی دانست و گفت: یکی از مشکلاتی که محیط بانان با آن دست و پنجه نرم می کنند وجود شکارچیان بدون مجوز است.

مظاهری با تاکید بر اینکه محیط بانان باید چگونگی کار در شرایط سخت را فرا بگیرند، گفت: محیط بانان با آموزش های فرا گرفته توانایی رو به رو شدن با شکارچیان و دفاع از خود را کسب می کنند.

معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست کشور بر ضرورت آموزش محیط بانان در بدو خدمت تاکید کرد و گفت: این دوره از ۱۵۷ محیط بان که به عنوان ایثارگر معرفی می شوند، ۱۱۲ نفر مدرک دیپلم و ۴۵ نفر دیگر دارای مدرک فوق دیپلم هستند این در حالی است که در میان محیط بانان دانشجوی دکترا نیز وجود دارد.

مظاهری با اشاره به اینکه محیط بانان با مسائل حقوقی، اجتماعی، عمومی، تنوع زیستی و بیماری حیات وحش آشنا می شوند، به وقفه یک ساله میان دوره نخست آموزش های محیط بانی با دوره ای که در حال حاضر اجرا می شود اشاره کرد و گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده محیط بانان در این دوره ها دوره خاص یگانی را فرا می گیرند.

معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست کشور با تاکید بر اینکه محیط بانان طی یک دوره دو هفته ای در پاک خُجیر آموزش عملی را فرا می گیرند، گفت: در صورتی که اعتبار اختصاص یابد دوره های سه ماه آموزشی در مناطق اجرایی می شود.

مظاهری در پایان با اشاره به اینکه در سال جاری افزایش اعتبار نداشته ایم، گفت: ۱۲ صدم درصد کل بودجه کشور به سازمان حفاظت محیط زیست کشور اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، مرکز آموزش های محیط بانی دانشکده محیط زیست کشور در شهرستان کرج واقع است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محیط‌بانان دوره خاص یگانی را فرا می‌گیرند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات