همایش ملی مدیریت خردمندانه فضای سبز سرزمین در بابلسر آغاز شد

به گزارش خبرنگار مهر، همایش ملی مدیریت خردمندانه فضای سرزمین، چالش‌ها و راهبردها با تأکید بر استان‌های شمالی کشور صبح یکشنبه با همکاری وزارت راه و شهرسازی، دانشگاه تهران و دانشگاه مازندران در دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران آغاز شد

علی ثباتی مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: نظر به‌ضرورت حفظ سرزمین به‌عنوان میراث نسل‌های متمادی بشری در جهان‌بینی و فرهنگ ایرانی اسلامی و با توجه به الزامات و قوانین موجود در خصوص حفظ اراضی کشاورزی و باغات و جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز در آن‌ها، همچنین با عنایت به تأکیدات مقام معظم رهبری و ریاست جمهور در خصوص این مهم، مقررشده است همایش علمی و نشست‌های تخصصی با موضوع یادشده برای هم‌اندیشی و استفاده از ظرفیت‌های علمی، حقوقی و اجرایی کشور و با مشارکت دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی و قضایی برگزار شود.

وی ادامه داد: به همین منظور اولین همایش ملی در این موضوع با عنوان مدیریت خردمندانه فضای سرزمین در چهارم اسفندماه ۱۳۹۴ در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد و امسال نیز در روزهای ۹ و ۱۰ خرداد در دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران (بابلسر) دومین همایش آغاز شد.

وی یادآور شد: تعداد محدودی از مقالات علمی پذیرفته‌شده در همایش در طول ۲ روز برگزاری همایش به‌صورت سخنرانی ارائه خواهند شد و بقیه آثار پذیرفته‌شده در قالب پوستر و یا کتاب مجموعه مقالات همایش به چاپ خواهند رسید.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همایش ملی مدیریت خردمندانه فضای سبز سرزمین در بابلسر آغاز شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات