مبنای ارزشیابی مدیران دشتی تحقق اقتصاد مقاومتی است

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا مهرجو صبح یکشنبه در جلسه شورای اداری بخش شنبه و طسوج با بیان اینکه از این مسئولیت‌ها در راستای خدمت‌گذاری صادقانه و بی‌منت به مردم استفاده شود اظهار داشت: در بخش شنبه و طسوج علی رغم مشکلات و موانع متعدد کارهای خوبی انجام شده که از همه مدیران تقدیر وتشکر می شود.

مهرجو با اشاره به نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» تصریح کرد: همه مدیران در راستای تحقق و عملیاتی کردن این شعار تلاش کنند و ارزشیابی آنها بر اساس حرکت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در محدوده بخش است.

وی ادامه داد: بستر حرکت باید اقتصاد مقاومتی و ترویج فرهنگ اسلامی باشد و همه باید در این مسیر گام بردارند.

مهرجو بر ضرورت پیگیری تحقق اقتصاد مقاومتی درسطح بخش تاکید کرد و ادامه داد: بخش شنبه و طسوج یکی از بخش‌های تولیدی استان به شمار می‌رود و باید در راستای ارتقاء بهره وری کشاورزی و حرکت به سمت صنایع تبدیلی متناسب با مزیت منطقه کار و تلاش شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر با تلاش های صورت گرفته زیرساخت‌های این بخش از وضعیت نسبتا مطلوبی برخودار است.

لزوم توسعه کشت گلخانه‌ای

مهرجو بیان کرد: با توجه به اینکه این بخش یکی از قطب های کشاورزی است می طلبد در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و محدویت های منابع آبی،  توسعه کشت های  متراکم و کم آب بر و تبدیل کشت های رو باز به گلخانه ای حرکت کرد.

وی خاطر نشان کرد: علی رغم مطالبات ۱۱۰ میلیارد تومانی پیمانکاران و حجم بالای پروژه‌های نیمه‌تمام با تلاش‌های صورت گرفته و عنایت دولت بخش زیادی از پروژه‌های نیمه تمام تکمیل شده است.

مهرجو اضافه کرد: در سال گذشته ۶۷۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات مختلف برای اجرای پروژه‌های عمرانی در سطح شهرستان در بخش‌های مختلف هزینه شده است.

توسعه زیرساخت‌های ورزشی

وی اجرای پروژه‌های امید را یکی از طرح‌های موفق استاندار بوشهر در سطح استان عنوان کرد و ادامه داد: در همین راستا در سال گذشته ۱۹ زمین چمن مصنوعی در سطح شهرستان اجرا شده که از این تعداد ۱۱ زمین در روستاها بوده و همه آنها نیز تکمیل شده است.

مهرجو یادآور شد: ۱۴ درصد زمین های چمن مصنوعی استان در سطح شهرستان احداث شده به طوری که این شهرستان شش درصد جمعیت استان بوشهر را تشکیل می دهد.

وی با بیان اینکه دو زمین چمن مصنوعی در روستاهای چاهگاه و کردلان نیز به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد، بیان کرد: در راستای تقویت سفره‌های زیرزمینی با تلاش‌های صورت گرفته نماینده سابق مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال به این امر مهم اختصاص داده شد که در روستاهای کردلان و چاهگاه جانمایی آن صورت گرفته است.

تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام

مهرجو خاطرنشان کرد: تلاش داریم با تامین اعتبارات لازم تعداد پروژه‌های نیمه‌تمام باقی مانده تکمیل و به بهره برداری برسد که نیاز است بخش خصوصی نیز کمک کند تا در این روند تسریع به عمل آید.

وی به اقداماتی که در سال جاری در بخش شنبه و طسوج انجام خواهد شد اشاره کرد و گفت: اجرای پست ۱۳۲ کیلو ولت برای بهبود برق منطقه، تکمیل محور ناصری- شنبه، اتمام پایگاه‌های بهداشتی شنبه، تکمیل پارک ورودی شنبه، تعریض محور خورموج- لاور از مهمترین طرح ها است.

پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی

فرماندار دشتی بر ضرورت توجه به طرح های اجتماعی و فرهنگی در سطح شهرستان تاکید کرد و اظهار داشت: در راستای کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی همه باید کمک کنند و در کنار کارهای عمرانی به کارهای فرهنگی و اجتماعی نیز توجه ویژه شود.

وی همچنین از دست اندرکاران و مدیران بخش شنبه و طسوج در برگزاری انتخابات هفتم اسفند ماه که زمینه حضور باشکوه مردم را فراهم کردند تقدیر وتشکر کرد.

افزایش نظارت‌ها در رمضان

مهرجو با بیان اینکه این ماه مبارک رمضان ظرفیت خوبی برای گسترش و ترویج کارهای آموزشی و فرهنگی است، اظهار کرد: در این ماه دستگاهای ذیربط نظارت جدی بر بهداشت و کنترل قیمت ها داشته باشند.

فرماندار دشتی گفت:با توجه به اینکه ۹ درصد جمعیت شهرستان در بخش شنبه و طسوج ساکن هستند ولی ۲۰ درصد اعتبارات عمرانی شهرستان به این بخش اختصاص داده شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مبنای ارزشیابی مدیران دشتی تحقق اقتصاد مقاومتی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات